confessions

alasara

Yazar

  1. toplam entry 81
  2. takipçi 0
  3. puan 181

askerlik yan gelip yatma yeri değil

azıcık sempati duyanların bile ’ yok bu böyle olmaz’ diye düşünmelerine yol açan rte klasiğidir.iyi ki demiştir. daha da demelidir.ne tesdüftür böyle düşünen rte partisi askerimizin lübnan’a gidip egzersiz yapmasına karar vermiştir. allah’ın sopası yoktur. demokrasinin sandığı vardır.

17 ağustos 1999 marmara depremi

kiriş ve kolonların altına sığınan bir sürü korkmuş insanın, bu bilginin doğru olabilmesinin öncelikle vicdanlı müteahhitlere bağlı olduğunu öğrendikleri, ama bu bilgiyi kullanabilecekleri fırsatı bir daha yakalayamadıkları deprem. suçlanan müteahhitlerin çoğunun şu anda ellerini kollarını sallayarak dolaşması nedeniyle tüm ülkenin utancı olan cinayet vakası.

baba ve piç

kökler teması üzerinden ermeni sorununa yaklaşmayı deneyen, sonunun aceleye getirildiğini ya da sıkılınarak, bitsin artık diye acelece bağlandığını düşündüğüm roman.

5 yıl çocuk doğmaması

ikinci yılın sonunda: daha düşünmüyorsunuz öyle mi? eh, olur tabii. olur olur.
üçüncü yıl sonunda: çocuk iyidir kızım. sıkılmadın mı daha kocandan?
dördüncü yılda: bak bak bak şu tıp amma ilerledi yahu. ölmüş adamın sperminden bile doğurtturuyorlar. canlısından beşiz yaptırtır bunlar.
beşinci yıl itibarıyle: tamam dün tezveren baba’ya gitmiş olabiliriz. ne gerek var beklemeye? verse bugün doğururdun. yok yok, yürü bakayım yuşa hazretlerine.
dedirten durum.

dilin buza yapısmasi

en beterinin bizzat şahit olduğum haliyle eski tarz buzdolaplarının buzluk bölümünde gerçekleştiği ve yapıştıranın dilinin fena yaralandığı, asla denenmemesi gereken gereksiz eylemin kaçınılmaz sonucu.

nazan öncel

enseste vurgu yaptığı şarkısıyla millete tokat gibi inen, tokatı sindiremeyen kamuoyu belirleyicilerinin baskısıyla bir müddet, medya tarafından aforoz edilen, sonre üzülerek gördüğüm haliyle, ortam sana uymuyorsa sen ortama uy tarikatına dahil olan sanatçı.

uzay hepari

işin dedikodu faslında yıldız tibe ile sezen aksu’ya yakalandığından yıldız’ın sezen aksu krallığından atılmasına neden olduğu söylenen müzisyen.
0 /