yakın zamanda suriye'den çekileceğiz

trump'in bugun yaptigi aciklama. aciklama su sekilde;

"Yakın zamanda Suriye'den çekileceğiz. Biraz da başkaları ilgilensin. Orada bulunmamızın tek nedeni IŞİD'di. Başka bir nedeni yoktu. Bu hedefe büyük ölçüde ulaştık"

gerci aliskiniz amerika tarafindan asla tutulmayacak sozlerin verilmesine ama yine de bir umut gozu ile bakiyor insan. amerika'nin suriye'den cekilmesi demek turkiye'nin olasi membic operasyonunun riske girmemeasi, amerika kuvvetleri ile membic'te karsilasmamasi demek ki bu da cok onemli bir sey bizim icin. ayrica bolgede artik kendisine destek cikacak bir amerikan askerini bulamayan pkk da bolgeden cekilebilir. cekilmezse basina neler gelecegini iyi biliyorlar artik.
trump efendi fikrinden caymis gibi gozukuyor. bugun yapilan aciklama, hurriyet gazetesinin internet sitesinde su sekilde yer aldi;

"Reuters'ın haberine göre, Beyaz Saray, Suriye'deki ABD askerlerinin geleceği konusunda karara vardı. ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD askerlerinin Suriye'de bir süre daha kalması konusunda yönetimdeki diğer isimlerle fikir birliğine vardığı ancak Suriye'de uzun vadeli askeri mevcudiyetten yana olmadığını açıkladığı aktarıldı."

kissadan hisse;

cikmiyoruz hicbir yere, vazgectim.