vücut geliştirme

steroid ve amino asit destegiyle yapildiginda omurden omur alan aktivitedir. alinmamasi gerekir, zararlidir.
spor salonlarinda yuksek yukle kisa zamanda kaslarin icindeki ince lifler sisirilir , sahip olunan gercek guc uygulayabilecek bir kas degildir.vucut esnekligini kaybettigi icin sakatlanmaya musait bir hale gelir.
eger show yapmak icin degil de, saglikli bir vucut icin spor yapiliyorsa kardiyo destekli (kosu, bisiklet, yuzme...) dusuk agirlikla uzun sure zarflarinda calismalar yapilir.
boylece action-man gibi yumru yumru bi vucudunuz normalde olmaz, ama tasi siksaniz suyu cikabilir.
bilinçsiz yapıldığında ve gereksiz besinlerle desteklendiğinde yarardan çok zararı olabilen spor.insanın kendine olan güvenini arttırır,gücünü katlar.ayrıca zamanında eski komunist devletlerinde yasaklanmı$ spordur narsizmi önlemek adına.
gerekli yardımcı maddeleri satın alabilmek icin kabarık bir cüzdanınız ve yeterli dinlenmeye ayırabileceğiniz oldukca fazla boş zamanınızın olmasını gerektiren bir spordur.cogu kisi tarafından bilindiği gibi oldukça nankör bir spor olduğu da ayrı bir gerçektir..onca emek ve zaman harcayıp şekle soktuğunuz formda vücut;bu sporu bırakmanızla beraber,yapana kadar harcadığınız zamanın çok daha azı kadar bir sürede sizi terkeder.
sakat iştir. salonda kaslı amcaların kaldırdıklarını görüp, "gençliğim var ulan ben de basarım 50 kilo noolcak yani" dedikten sonra gaza gelip abartı ağırlıklara geçiş yapılır. velhasıl vucütta ağrımayan yer kalmaz. hocanın sözlerine kulak vermek her zaman faydalıdır.
spor salonumuzda her seferinde aynaya bakarken gördüğüm vucudu gelişmiş beyni gelişmemiş tiplerin olmasını sağlayan egzersiz şekli.
öyle herkese yakışmayan,fakat shevek adlı yazarımıza çok yakışmış kas yığınını oluşturma çabalarıdır.
çoğu bireyi narsisizme taşıma ihtimali yüksek ve bu bakımdan riskli uğraş. her nasıl vücut geliştirmeyi her anatomi kaldıramaz ve uyum sağlayamazsa, her insan karakteri de bu uğraşın üstesinden gelemez.
komplekslere de sokar. bazen bir bakarsınız, onun bunun vücudunun çeşitli noktalarını inceleyip puan veriyorsunuz. sizden iyisini görünce "hmm bu iyiymiş", "of bu da fena değil, ama benden yüksekte de değil", "bu da fena değil ama adam 40 yaşında, ben daha neler yaparım" ve benzeri cümleler kurma sebebidir vücut geliştirme.
0 /