vücut geliştirme

steroid ve amino asit destegiyle yapildiginda omurden omur alan aktivitedir. alinmamasi gerekir, zararlidir.
spor salonlarinda yuksek yukle kisa zamanda kaslarin icindeki ince lifler sisirilir , sahip olunan gercek guc uygulayabilecek bir kas degildir.vucut esnekligini kaybettigi icin sakatlanmaya musait bir hale gelir.
eger show yapmak icin degil de, saglikli bir vucut icin spor yapiliyorsa kardiyo destekli (kosu, bisiklet, yuzme...) dusuk agirlikla uzun sure zarflarinda calismalar yapilir.
boylece action-man gibi yumru yumru bi vucudunuz normalde olmaz, ama tasi siksaniz suyu cikabilir.
bilinçsiz yapıldığında ve gereksiz besinlerle desteklendiğinde yarardan çok zararı olabilen spor.insanın kendine olan güvenini arttırır,gücünü katlar.ayrıca zamanında eski komunist devletlerinde yasaklanmı$ spordur narsizmi önlemek adına.
gerekli yardımcı maddeleri satın alabilmek icin kabarık bir cüzdanınız ve yeterli dinlenmeye ayırabileceğiniz oldukca fazla boş zamanınızın olmasını gerektiren bir spordur.cogu kisi tarafından bilindiği gibi oldukça nankör bir spor olduğu da ayrı bir gerçektir..onca emek ve zaman harcayıp şekle soktuğunuz formda vücut;bu sporu bırakmanızla beraber,yapana kadar harcadığınız zamanın çok daha azı kadar bir sürede sizi terkeder.
sakat iştir. salonda kaslı amcaların kaldırdıklarını görüp, "gençliğim var ulan ben de basarım 50 kilo noolcak yani" dedikten sonra gaza gelip abartı ağırlıklara geçiş yapılır. velhasıl vucütta ağrımayan yer kalmaz. hocanın sözlerine kulak vermek her zaman faydalıdır.
spor salonumuzda her seferinde aynaya bakarken gördüğüm vucudu gelişmiş beyni gelişmemiş tiplerin olmasını sağlayan egzersiz şekli.
öyle herkese yakışmayan,fakat shevek adlı yazarımıza çok yakışmış kas yığınını oluşturma çabalarıdır.
çoğu bireyi narsisizme taşıma ihtimali yüksek ve bu bakımdan riskli uğraş. her nasıl vücut geliştirmeyi her anatomi kaldıramaz ve uyum sağlayamazsa, her insan karakteri de bu uğraşın üstesinden gelemez.
komplekslere de sokar. bazen bir bakarsınız, onun bunun vücudunun çeşitli noktalarını inceleyip puan veriyorsunuz. sizden iyisini görünce "hmm bu iyiymiş", "of bu da fena değil, ama benden yüksekte de değil", "bu da fena değil ama adam 40 yaşında, ben daha neler yaparım" ve benzeri cümleler kurma sebebidir vücut geliştirme.
hep daha fazlasını isteyip insan kendini tutamazsa fazla doping yüzünden ve atlara verilen dopingleri kullanması sebebiyle sonucun fight clup’taki bob karakteri gibi olduğu, göğüslerin büyüyerek pide şeklini aldığı abartılmaması gereken değişik kimyasallara pekte itibar edilmemesi gereken spor dalı.
kişinin kendini tatmin etmesidir bir açıdan. sağlığa da yararı yok değildir, spor sonuçta bir yerde.
bu spordaki asıl amaç vücudunuza göre verilen programa harfiyen uymak ve gerekli hareketleri doğru yapmaktır. kimi elemanlar vardır ki alırlar ağır kiloları salak salak basmaya çalışırlar. bir de kalkarlar ki wooouuvv anasını satiim o ne?
bu dallama vatandaş 5-6 ay takılır vücudu anca bir arpa boyu gelişir. gidersin insan evladı gibi anlatırsın "yok moruk bak kaslarım ağrıyor hissediyorum" der. peki yavrucum benden sana bir öğüt o zaman;
(bkz:osururken de göt kasları çalışır)

siz siz olun, programı doğru uygulayın. salonda gördüğünüz güzel vücutlu abiler o işi senelerdir yapıyor. disiplinli bir şekilde yaparsanız zaten farkı göreceksiniz. sabır ya sabır!

kendinizi iyi hissettirir..aha unutmayın.. kardiyo yapılacak ona göre!
body building tüm sporların başlangıç noktasıdır. kondüsyonsuz, esnek olmayan ve kuvvetsiz bir kas ve iskelet sistemiyle hiçbir spordan verim alınamaz.
ayrıca;
body building yapanları masturbatör olarak atfeden entellektüel blumik hanfendilere sabahları suratlarından damlayan fazla fondotenleri badanasız köy okullarına bağışlamalarını tavsiye ederim.
kas olarak kilo aldıran oldukça pahalı bir spor. kimileri tarafından masturbasyon olarak adlandırılır , kısmen doğrudur da. pahalı olmasının sebebi ise mükemmel bir beslenme diyetine ihtiyacınız olmasıdır. hergün yumurtalar, yağsız etler, cevizler vs... bütün bunlara rağmen insanın hayatını mükemmel ve inanılması güç bir şekilde düzene sokar. zihniniz açık olur. hertürlü durumda mantıklı ve olumlu sonucu bulursunuz. iş hayatınıza da tüm bunlar yansır. artık 11 de yataga girip 5 6 gibi otomatikman kalkmaya programlı bir biyolojik saatiniz olur. kısacası, kas kütlesi boş kafa değil o insanlar.
0 /