venom

aşık olunası, hasta olunası spider man çizgi romanının kötü karakterlerinden..
psikopattır, şizofrendir, hayvandır, odur, budur..

spider man’dan kendisine geçen simbiyot sayesinde en az onun kadar güçlenen ve gücünü ona karşı olan nefreti ile besleyen eddie brock’un simbiyota bürünmüş hali.. tek isteği spider man’i sikip atmaktan ibarettir..
örümcek adam serisinin son filmi olan spiderman 3’te örümcek adamın düşmanı ana karakteri oynayacaktır,sanırsak bu filmde örümcek’in hem kendiyle hem de venom ile birleşmiş başka bir düşmanla karşıkarşıya gelmesini izleyeceğiz

venom karakteri örümcek adam hikayesinin en güzel bölümlerini oluşturur,umarız filmde de öyle olur.
spider man 3 filminde çok az görünen, buna rağmen filmin en nefes kesici sahnelerinin mimarı olan karakterdir.
müzikten bihaber ve müziği lastfm sayfalarından öğrenen insanların thrash metal dediği black metal grubudur. parça sözlerinin içeriği ve grup elemanlarının kişiliğine bakılırsa apaçık satanizm propagandası yaptıkları aşikardır. müzik tarzlarında hızlı riffler ve çift kroslar kullanmaları ile insanları yanıltmıştır. fakat black metal tekniklerine hız katıp, propagandaları ile harmanlaştırmış kendi tarzını yaratmışlardır. kendilerinden sonra gelecek olan black metal gruplarını etkilemiş ve yol göstermiştir. efsane mayhem grubuna isim babalığı yapmış kült bir gruptur. yaptıkları black metal bile değildir. venom’dur.

onu thrash metal sanan bunları da thrash metal sandı:
(bkz:venom)
(bkz:hellhammer)
(bkz:blasphemy)