venezuela

dun cuneyt ozdemir'in programinda izledim. yanindaki adam benzinlige gidip dandik bir gofret vererek 53 litre yakit aldi. yine ayni adamin soylemesine gore 1 amerikan dolari ile 250 ton yakit alabilirmissiniz ulkede.

ve bu ulkede insanlar acliktan bir senede 11 kilo vermis ortalama.
halkı çaresizlik içinde boğuşurken nusret'te tıkınabilecek kadar hıyarlaşmış bir dangalak


ve indiana eyaletinin biricik pedofil valisi, şimdinin başkan yardımcısı şu köpek


arasında sıkışmış bir ülke..

allah yardımcıları olsun.

şeytan adasından kaçtıktan sonra , ilk ulaştığı kara parçasıdır venezuela caracas,
burada birkaç yıl geçirdikten sonra vatanı amerikaya gidecektir,
kızlarının güzelliğini (sık sık dünya güzeli venezuela'dan çıkar) tabiatını çok güzel anlatır,
kelebeğin devamı olan banko romanın da henry carrier.
en büyük gelir kaynağı petrol olan, petrol fiyatlarının ise 1 yıldır düşme eğiliminde olmasından dolayı büyük bir kriz içinde olan ülkedir.

ülke krizin yanında kuraklık yüzünden en büyük barajlarındaki su oranının düşmesi ile elektrik üretimi konusunda büyük sıkıntı içerisinde. enerji tasarrufu yolu ile krizin etkilerini azaltmaya çalışıyorlar.
ilk olarak periyodik bir şekilde günde 4 saat elektrik kesintilerine giden ülke, tasarruf oranını arttırabilmek amacıyla kamu çalışanlarına cuma gününü tatil etti. mayıs ayı itibarıyla ise kamu çalışanları için mesai günlerini 2 (iki)'ye düşürdüler. memurları sadece pazartesi ve salı günü işe gidiyorlar.

hükümetin bu tasarruf politikası, muhalefet tarafından sert bir şekilde eleştiriliyor. ekonominin zaten zor durumda olmasından dolayı bu uygulamaların ülkeyi iyice çıkmaza sokacağını savunuyorlar.

kaynak
ulkenin en onemli ugra$isi guzellik yari$malaridir. yari$malardan once bir suru birbirinden enfes kiz kampa cekilir ve yari$maya kadar turlu derslere tabi tutulur. muhtemelen dunyanin en cok guzellik yari$masi birincisi kiz bu ulkeden cikmi$tir.

kenya’da atletizm neyse bu ulkede de guzellik yari$malari o dur.
0 /