venezuela

ulkesinin elinde olan gucunu nasil kullanacagini cok iyi bile bir baskana sahip oldugu icin gercekten sansli olan ve su an dunyada son derece sempati duyulan bir ulke.zira kendi cikarlarina sahip cikan kendisini ezdirmeyen herkese saygi duyulur.turkiye’nin de her yonden gerek cografi,gerek yeralti kaynaklari cok buyuk gucu vardir,ancak kullanilmayan veya kullanilamayan guc guc degildir!
abd’ye aşağıdaki haber ile bir kez daha akıllı ol mesajını vermiş olan ülkedir.

venezuela petrol bakanı rafael ramirez, amerika’nın ülkesine karşı saldırganca tutum izlemesi durumunda bu ülkeye petrol ihracatını keseceklerini bildirdi.
ramirez, iran’ın resmi haber ajansı irna’ya yaptığı açıklamada, washington’un özellikle karayip adaları konusunda venezuela’ya karşı düşmanca bir tutum göstermesi durumunda, bu ülkeye petrol ihracatını keseceklerini söyledi.
bu konudaki politikalarının oldukça açık olduğunu dile getiren ramirez, ’’aynı düşmanca tutumla iran da karşılaşırsa aynı şekilde davranır’’ dedi.
abd enerji enformasyon idaresinin 2004 yılı verilerine göre, abd petrol ithalatının yüzde 11,8’ini venezuela’dan karşılayarak bu ülkenin ana müşterisi konumunda bulunuyor.
ulkenin en onemli ugra$isi guzellik yari$malaridir. yari$malardan once bir suru birbirinden enfes kiz kampa cekilir ve yari$maya kadar turlu derslere tabi tutulur. muhtemelen dunyanin en cok guzellik yari$masi birincisi kiz bu ulkeden cikmi$tir.

kenya’da atletizm neyse bu ulkede de guzellik yari$malari o dur.
0 /