vaay arkadaş

film gerçekten çok başarılı olmuş. ayrıca hakkaten de bi guy ricthie havası var ki filmi tadından yenmez kılıyor. karakterler cuk oturmuş. ki diyebilirim ki türkiye uzun zamandır böyle komedi-aksiyon filmi izlememişti. ee yani bu kadar başarılı (yok sadece başarılı değil harikulade) oyuncuyla, geniş aile’nin senaristi de birleşince aksi nasıl beklenebilirdi ki. yönetmenin de hakkını sonuna kadar vermek istiyorum aynı zamanda.

normalde pek gülmediğim tikli karakterlere fırat tanış sayesinde yarılmış oldum bu filmde. onlar nasıl keyifli sahneler olmuş yahu.
keza ali atay da psikopat rolüne fazlasıyla yakışmış ama belki biraz azaltabilirlerdi manyaklığını ama bi bakıma da karakter fazla uçuk, adam napsın.
mete horozoğlu’na gelince kendisine zerre kötü laf edemem zira kendisi benim gözümde en iyi oyuncu konumunda. şahsımca oynayamayacağı tek bir rol yok ve iddiam o ki neyi oynarsa oynasın fazlasıyla mete horozoğlu olmaktan çıkıyor. kimse rahatlıkla diyemez nefes filmindeki komutan, öyle bir geçer zaman ki deki soner ve vaay arkadaştaki dildo aynı adamlar. çok zor abi bunu söylemek, adama bi acaba mı dedirttiriyor. velhasıl yine çok farklı şekilde çıktı karşımıza, bu sefer sonra derece taş bir delikanlı. tip-boy-pos-duruş-bakış-ses ful uymuş ama sanki senarist bu karaktere pek fazla çalışmamış. zaten adamın oğlu olan o, ötekilere daha çok yüklenelim mi demiş nedir, ben dildo’dan kaynaklı daha çok gülmek isterdim. ya da tamamen kendi algımla alakalı bi durum bu ve mete horozoğlu’nu daha çok izlemek istiyordum, o da olabilir bitabi.

amma velakin filmin tadı damağında kalıyor. belki biraz daha uzatılabilirdi film, bazı sahneler falan. böyle sindire sindire, doya doya izleyeseydik. zaten bir kere izlemenin asla yetemeyeceği bi film bence. ayrıca yapımcılardan bir ricam var; aynı ekiple daha çok film yapsınlar bu tarz. o zevkten yoksun filmleri silip süpürsünler şu sinemadan.

velhasıl vaay arkadaş doya doya izlenir bu filme ya diyorum. izleyin, izlettirin. ama bi gerçek de var ki öyle müthiş beklentilerle başlamayın, dedik ya bazı yerleri yetmedi diye, sonra vay efendim abartıldı olmasın. yine de en azından yüzde yüz eğlenmek garantisiyle izleyebilirsiniz.
ancak dun izleyebildim bu filmi. guzel, sürükleyici ama komedi niyetine izlememek lazim zira mizah unsuru anlaminda pek bir etkisi yok. sıkılmadan izletiyor ama guldurmuyor.