uzun lm

lm marka sigaranın uzun çeşidi.kısasına göre daha güzel bir içimi olup,her nedense bana bazen uzun malboro tadı vermektedir.
17 ekim 2011 de demisim ki satis fiyati 6,5 liradir;

#1028833

demek ki o donem cikti indi fiyatlar. son zamlardan sonra bugun satis fiyati 6,5 lira olmustur.
6,5 liraydi, 6 liraya indi sonra yeniden 6,5 liraya cikti ama bitmedi, 7 liraya yukseldi. son bir haftadir yeniden 6,5 liradan satiliyor.

bu ne lan?

bir de kutu $eklinde cikartmi$lar bundan, normalinden farki nedir hic bilemedim.
acik ara en iyi sigaradir turkiye’de kesinlikle. oyle marlboro falan halt etmi$ yaninda.

sigaradan tiksinen bir kiz arkada$im var, kokusundan dumanindan bile kalp krizi gecirecek hale gelir. o dahi bu sigaranin dumaninin digerlerine nazaran rahatsiz etmedigini soyledii o kadar diyeyim.
bunlarin kutu halinde olanlarindan asla ama asla almayin. icimi berbat, bildigin ot iciyorsun ya. neden uretmisler onu, o da ayri bir merak konusu benim icin.
sevgili independience’ nin bu başlık yazdığı entrylerden yola çıkılarak ilgili sigaranın 2007 yılındaki fiyatı 3,75 tl iken 2014 yılındaki fiyatı 7 tl imiş. yani neredeyse 2 kat bir artış olmuştur fiyatında. dolayısıyla 7 yıl süresince her sene 50 kuruşa tekabül eden bu artış, ülkemizde sigaranın insanlar üzerinde etki derecesinin para ile ölçülmediğine güzel bir örnek oluşturuyor ne yazık ki.
0 /