türk askeri boşuna öldü

hükümetlerin yıllardır süregelen yanlış terör politikalarından dolayı hak verdiğim sözdür. her yeni gelen hükümet, bir öncekinin yaptıklarını/yapmaya planladıklarını hiçe sayarak sil baştan bir terörle mücadele rotası çiziyor. hatta aynı hükümette bile dönem dönem birbiriyle alakasız hamleler görüyoruz. bu plansızlığın cezasını da yirmili yaşlardaki gençler çekiyor.

askerleri motive etmek için anlamlı ölüm, hedefe giden yolda şehit olmak gibi sözler kullanılır. bu sözler doğrudur da. gerçekten sonunda ışık olan bir mücadelede şehit olan askerin ailesi "oğlum bilmem ne uğruna öldü" diyerek kendini teselli edebilir. ama biz şehit ailelerinin acısını hafifletmeye yarayacak ufacık bir adım bile atamadık 20 yıldır. 20 yıl önce terörle mücadelede neredeysek şu an yine oradayız. durum böyle olunce o 20,15,10 yıl önce ölen askerler ne yazık ki boşuna ölmüş oluyor.

peki bu süre içerisinde hiç mi bir şey değişmedi?

değişmedi dersek haksızlık yapmış oluruz, değişti tabii. eskiden askere gitmeyi vatani görev olarak gören ve bunu seve seve yapan bir nesil varken şimdi kaçmak için türlü bahaneler uyduran, bir hiç uğruna ölüme gitmek istemeyen bir nesil yarattık.

elimize sağlık.
bu başlıktaki tüm girileri gör