the originals

merakla beklediğim dizi. the vampires diaries’ten köken ailenin ayrılması da hiç iyi olmamış bence.
parum’un uyarisi uzerine $oyle bir baktim da dizimag’da pilot bolum kisvesinde yayinlanan dizi esasen the vampire diaries’in final bolumuymu$, yani dizi aslinda henuz pilot bolum olarak dahi olsa ortada yokmu$.

ben de gittim imdb’ye sordum soru$turdum ki o da net tarih bilmiyor. sadece 2013 de yayinlanacagini belirtiyor. evet imdb ile kankayiz biz.
the vampire diaries’ı ev arkadaşım izliyor diye izlemişliğim vardır. bu dizinin de, ilk bölümünü elijah’a ayıp olmasın diye izledik, sanki söz vermişiz gibi.

-----------------------------spoiler----------------------------: ama arkadaş bunların aile içinde, birbirlerini bıçaklamasından fenalık geldi bana, uyut allah uyut, sonra uyandır. nereye kadar ! daha ilk başta, dalga geçiyordum, şimdi bu bunu pıçaklar, bu şunu uyutur, ay aman bu uyumuyor muydu diye?

hah bir de, bunların olayı da, iki vampir kardeş, aynı kıza aşık olayına dönmezse şaşacağım, elijah, o kurt kızı görünce bir gözünde şimşekler çaktı, aynı eve taşındılar filan, abbooovvvv !
-----------------------------spoiler----------------------------
yakinda klaus’u bir kilisede insanlik adina cali$irken gosterecekler neredeyse. $eytanin dunya temsilcisi olan vampir gitti, senden benden iyi bir vampir geldi cikti kar$imiza. klaus’u biz kotu oldugu icin sevdik the vampire diares’de, iyi bir vampir istesek angelus’u izleriz.
nasil bir $eyse dizi yeniden tatilde. son bolum 5 $ubatta yayinlandi, 16 gun once. cok salakca.

edit: 14. bolum 25 $ubat tarihinde yayinlanacakmis.