the last of us

sanirim evrenin en guzel oyunudur bu. oynamadim henuz ama videosunu izledim, nefesim kesildi. zombili falan bir oyun ama o kadarla sinirli oldugunu du$unme. sanirim sadece ps3 icin geli$tirilmi$. videosu $urada bak;

http://tinyurl.com/pn2bmf6
bir gece geç saatlerde tanışmıştık bu oyunla.oyun dediğimize bakmayın filmi çekilse yakışır aslında.spoiler olmaması adına çok detayına girmek istemiyorum.playstation sahibi herkesin muhakkak denemesini tavsiye ederim.
ps3 , ps4 her iki platformda platinlediğim eşi benzeri görülmemiş muazzam bir oyun . almak isteyenlerede tavsiyem şudur . ilk önce oynamak istedikleri oyunları alsınlar ardından bu oyunu en son denesinler . sebebi bu oyunu bitirdikten sonra başka hiç bir oyunun size zevk vermeyecek olmasıdır . oyun bittikten sonra 1-2 ay kendinize gelemeyebilirsiniz . bu yüzden left behind adlı dlc çıkartmışlar . sindire sindire oynamakta fayda var .
pc icin var olup olmadigini merak ettigim oyun. hayir arastirsam bir dakika icerisinde bulurum ama o zaman sozluk ne ise yarayacak degil mi?
Muhtemelen hala pc için olanı çıkmamıştır.

Eger pc için çıkmışsa ve bundan haberi olup da soylemeyen varsa çok ayıp bişi yemin ederim.
the last of us, playstation exclusive oyunlarından birisidir. ne şimdi ne de gelecekte ps dışında bir platforma gelmesi söz konusu değildir.

ayrıca yapımcı stüdyo (bkz:naughty dog) tamamen sony çatısı altında iş yapıyor. bu ekipten çıkacak her oyun ps exclusive olmak zorunda.

yoksa sony kime konsol satacak =)

bir dakika unuttum. pc'de oynama şansımız var. lakin ps now adlı bir hizmete üye olmak gerekiyor. tabi bu sistemde ülkemizde aktif durumda değil. us psn hesabı açıp lag olmadan oynamakta neredeyse imkansızdır.
online modunu yaklaşık 4 yıldır düzenli olarak oynadığım oyun. okuldan dolayı 3 aylık ara vermiştim. bir kaç güne kaldığımız yerden devam...
hala daha bir kere dahi oynayabilmis degilim kendisini. zamansizlik mi artik üşengeclik mi yoksa "oeaah bizden gecti artik"cilik mi bilemedim. gerci simdi aklima geldi ya, bir ihtimal tüm pazar günümü ayirabilirim bu oyuna.
Ps3 tarafında multiplayer sunucuları 3 eylül tarihinde kapanacak oyun.

Daha çıkalı 5 yıl olmuş/olmamış. En azından bir kaç sene daha giderdi diye diye düşünüyordum. Ama asıl hedefleri ps3'den eli ayağı çekmek olduğu için pek yadırgamadım.

Tabi ps4 sunucularının aynen devam ettiğini hatırlatalım.