the borgias

sırf jeneriğinin bile izlettiği 2011 yapımı dizi. yapımcısı aynı zamanda the tudors'un yapımcısıymış. sahneler alan bildiğiniz sinema filmi tadında. konu olarak borgia ailesinin yolsuzlukları ve entrikaları, dönemin olayları var. izlememiş olanlar önden bence borgia ailesiyle ilgili küçük bir araştırma yapsın. izlerken daha anlamlı gelecektir.
borgia ailesinin roma katolik kilisesine nasıl kazık attığını gösteren dizi.

söylentilere göre, hatta bu kazığın boyutu öyle büyüktür ki 2000'li yıllarda bile, gezegen üzerinde hala resmedilen isa'nın portresindeki yüz, ailenin büyük oğlu cesare borgia'ya aittir.

pek tabi bu, paralel yahudi lobisinin veya paralel ortodoksların veya bilumum diğer dinlerin paralel yapılarının öne sürdüğü bir tez olabilir. zaten dinler arası dialog böyle bir şey değil mi, hepsi birbiri ile paralel. diğer yandan dizide görüldüğü gibi, bolca resmedilmeyi seven, da vinci gibi bir büyük deha ile irtibatta olan, tüm bunların yanında dünyevi hayata sıkı sıkıya bağlı bir aile. hatta dünyevi hayatın kaynağı kendileri olan bir aile borgia ailesi. kim takar tanrıyı modunda yaşamışlar. ruhani dünya ile yakından uzaktan ilgileri yok; gerçekten kutsanmışlar sanırım. belki de isa'nın portesini müminlerine son ve gerçek ebedi aptallık göstergesi olması için, bir şaka olarak bırakmışlardır.