thales

miletosludur ve bati felsefesinin ilk filozofudur. her seyin sudan turedigini savunmustur. astronomi ve geometri konusunda oldukca yetkin biri olmasinin yani sira m.ö. 585 yilinda gunesin tutulacagini onceden haber vermistir.
ilk filozof olarak kabul edilen thales (?625-545), nietzsche’nin deyişiyle, ’doğaya derinliğine bakmayı ilk denemiş olan yaratıcı bir üstattır’. thales, büyük bir olasılıkla hiçbir şey yazmamış, fakat yine de kısa bir sürede bilgeliğin ve felsefenin simgesi durumuna gelmiştir. hakkında yazılan çeşitli öykülere bakıldığında, onun hem soyut hem de gözleme dayanan bir düşünüşe sahip olduğu anlaşılmaktadır. ayrıca thales’in, ülkesinin toplumsal ve siyasal sorunlarıyla da ilgilendiği, örneğin pers tehlikesine karşı iyonya polislerinin bir konfederasyon şeklinde birleşmelerini salık verdiği bilinmektedir.
’hiçten hiçbir şey oluşmaz’ ilkesini benimseyen thales için kosmos’un, dolayısıyla her şeyin ilkesi su’dur. her şey, yaşamın ilkesi olan sudan türeyip suya geri döner.
rock bar olanin terasinda bir barmate var arkada$, yok mu ya hadi evlenelim dese o dakikada nikahi o barda yaparim hemen ki fikrinden vazgecmesin. hayatimda gordugum en muhte$em barmate kendisi. olmaz boyle bir guzellik ya. gidin gorun ama asilmayin yakarim.
siteleri de acilmi$, ya da daha oncesinde de varmi$ bilemedim $imdi.

http://www.thalescafebar.com/

bu gece bu mekanda saat 00:00 dan sonra yine mini bir bilgi sozluk zirvesi duzenleniyor vay arkada$, ne doymaz adamlarmi$iz gezmeye biz ya.
mekanin barmeni 3 gun ust uste cali$inca yuzunden du$en bir parca $eklindeymi$, gecen gun ogrendik bunu da. sirf o surat ifadesi sebebi ile 1 er votka icip ayrildik mekandan.
cali$anlarini nerden buluyor bu mekan bilemedim ama muhtemelen bir ajanstan olsa gerek. hepsi mi yaki$ikli hepsi mi guzel olur ya.