terk edilen sevgiliyi özlemek

bilerek,isteyerek sevmediğinizi düşünerek terk ettiğiniz sevgiliyi özlemektir.yalnız olmasanız da ,mutlu olsanız da özlersiniz.sebepsizdir.suçluluk mu,gerçek mi soruları ile ömrünüz geçer.bazen bir şarkı ile bir kelime ile özlersiniz işte...sonra geçer.
sevmemek, istememekten öte mecbur kalındığı için de terk edilir sevgili denilen kişi ki o durumda özlemek yaşanılacak en olası durumdur.özlerken canınız yanar ,gözleriniz anlamsız dalar gider boşluklara
olmayan,olduramayan şeyler varsa içinizde; zaman umutlarınızı silmişken tekrar filizler çıkarsa gönlünüzde...olur tabii,özlenir aslında terk edilen sevgili.

ama önemli olan, terk edilen sevgiliyi sevmektir önce. zaten o halde,siz hiç terk etmemişsinizdir onu, bıraktığınız yerdedir ruhunuzda. çekip almak için çok yol tepmek gerekse de, bir ihtimal hala varsa; o zorluklar çekilmeli, uğraş verilmelidir. böyledir..
zamanında onla bağdaşlaştırdığınız çok sevdiğiniz ve bir daha kimsede bulamadığınız bir özelliği hatırladığınız zaman o’nu özlersiniz.
monologlara iter bünyeyi, terk eden olarak özlemeye hakkın yoktur zira. nedensiz ve geçici olduğuna dair telkin iyi gelebilir zaman zaman. #614287

benim pavlovun köpeği olmak için ideal bir aday olduğumu göstermiş başlıktır hem.
çok özlendiğinde geri dönülür, tekrar terk edilir, yine dönülür. en sonunda ayrılamayacağınız anlaşılır. evlenilir.
"yıkılan gökdelenler yerine gecekondular dikmek
terk eden sevgililer yerine çirkin kadınlar ..."
sevgiliyse hala, zaten terk etmemişsindir. yok, eski sevgiliyse özlediğin, boşluktasındır. titre ve kendine gel. bir sevgili bul kendine en yenisinden... bir kere gir koynuna, çek kokusunu içine, bakalım adını hatırlayacak mısın bir öncekinin...
eski sevgili değil ama dün konuştuğum adamın, bir süre seninle konuşmak istemiyorum demesi. çok tahrik edici. konuşasım geliyor daha şiddetli şekilde, ama yazmamasından korkuyorum. o zaman yatağımdan yere doğru kendimi atarak intihar ederim yada 12 tane yumurtayı haşlayıp mideye indererek protein zehirlenmesi yaşarım.
edit: yanlış başlığa yazmışım mk. akıl mı kaldı bende.
'bir sure seninle konusmak istemiyorum' sözü, kafasinda iliskiyi bitirmis ama sevgilisini de kırmadan 'soğutma' yoluyla ayrilmayi tercih eden erkegin ayriliga giriş 101 sözüdür. ben de zamaninda uzun sureli bir iliskime ayni sözü söylemistim, oradan biliyorum.
geçen büyük kavga ettik. sanırım terk ettim. bir daha yüz yüze bakamayız galiba. özlemek sayılmaz ama hani böyle dişine bir şey girer. dilinle sürekli çıkarmaya çalışırsın ama sen uğraştıkça, daha çok yerleşir. büyük uğraş sonucunda çıkar ve orada bir boşluk hissedersin. işte öyle bir şey.

edit: sözlük yok yere kederlendiriyorsun. bu şarkıyı beraber dinlerdik. facebookta paylaşayım da laf sokmuş olayım. Eheh.