tarot falı bakma siteleri

Sizler için ücretsiz tarot falı bakabileceğiniz adresleri derledik bu yazımızda. Tarot falı birçok farklı anlamlar taşıyan kartlar ile bakılan bir fal türüdür. Deste içerisinde gizem destesi adı verilen bir bölüm kartlar ve küçük gizem destesi adı verilen bir takım kartlar bulunmaktadır. Büyük gizem destesinin ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinmemekle birlikte tarot falı destelerinin antik dönem kehanetlerine dayandığı düşünülmektedir. Küçük gizem destesinin kökeni ortaçağ kehanetlerine dayanmakta ve iskambil destesini ortaya çıkaran kartlar olarak ele alınmaktadır.


Türkiye için oldukça yeni bir fal türü olan tarot falı kısa süre içerisinde kahve falı ile yarışır bir hale gelmeyi başarmıştır. Teorik olarak neredeyse iskambil destesi ile bakılan fallara yakın bir bakılma şekline sahiptir. Birçok tarot kart dizilimi vardır ve her bir kart diziliminin kişinin merak ettiği konuya yönelik olarak açılması gerekmektedir.


Birçok ünlü hatta eski dönemlerdeki imparatorlar dahi bir dönem tarot falının cazibesine kapılmıştır. Her kartın genel bir yorumu vardır. Tarot falı daha şiirsel kehanetlerde bulunduğu için bütün dönemlerde insanlar tarafından daha çok sevilmişlerdir.
Tarot falı çeşitli anlamları ve açılımları olan bir fal türüdür. Hemen hemen her konuda tarot falı bakılabilir. Sorduğunuz sorulara ve tuttuğunuz dileklere göre açılımı yapılan tarot arka arkaya bakılan kartlara göre yeni anlamlar kazanmaktadır. Sorduğunuz her soru bir önceki kartın açılımı da baz alınarak yorumlanır.


Tarot birçok yerde farklı açılımlar ile karşımıza çıkar. Örnek vermek gerekirse 7 kart ile bakılan ve bir çiçek şeklinde kartların dizildiği ilişki açılımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kat dizilişlerinin de anlamları bulunmaktadır. Örneğin çiçek şeklinde yaptığınız bir dizilişte ortada bulunan kart o anki halinizi anlatır ancak tarot her zaman doğru veriler sunmaz.