taraf

kendilerine 2.cumhuriyetci diyen ahmet altan, alev er ve yasemin çongar önderliğinde hazırlıkları yapılan yeni gazete.ddemokrasiye inanmayanlarin yazamayacigini soyledikleri,kasim ortalarinda cikacak fiyatida 1ytl olarak belirlenmis gazete.

http://www.haberx.com/n/1053956/2-cumhuriyetcilerin-gazetesi-taraf.htm
bir arkadasımın calıstıgı gazete.

edidörünün ısrarla şehitler yerine ölen askerlerimiz, terörist yerine de pkk’lı grup yazdırmasını anlatmıştı küfürler eşliğinde.

ismine münhasır bir gazete oldugu açık, ancak yalnış yerden taraf olduklarını dusundurmustur bana.
"demokrasiden taraf olmayanlara yazdırılmayacağı" açıklanan gazete.

ismi ve tepkiselliği pek hoşuma gitmese de,bugüne kadar yazar olarak gördüğümüz kişilerin "gazetesi" neye benzeyecek merak ediyorum.heyecanla bekliyorum.

bu ülkede herkes kendisi gibi düşünmeyene birtakım sıfatlar yakıştırıyor maalesef.taraf gazetesi de bundan nasibini almıştır.fakat ben o sıfatlara yakışmadığını düşünüyorum zira yazar kadrosu çok farklı zaten bu gazetenin çıkış parolası 2.cumhuriyetdi.konuya gelelim hükümet yanlısı olduğu söyleniyor ben takip ediyorum hükümete karşı yeri geldiğinde eleştiri yapıyor ,dinci olduğu söyleniyor mesela korku cd’si vardı ölüm temalı bazı liselerde okutuluyormuş bunu ben ilk gün taraf gazetesinin manşetinin üstünde gördüm hem de alaylı bir dille.dinci diyorlar bu gazetede her görüşten yazar var ateisti de inananı da inanmayanı da zira din dersinin zorunlu olmasını eleştirmişlerdir.öteki kültürüne sahip insanların pek de hazzetmediği gazetedir.taraf’ın avukatı değilim ama iyi bir okuyucusu ve takip edeniyim.bazı yanlış şeyleri de düzeltmek istedim.
web sayfası uzunca bi’ süredir insana anevrizma geçirtecek kadar geç açılan gazete.

hatta bu konu hakkında (sadece benden kaynaklanan bi’ sorun mu acaba diye dü$ünerek) üç be$ ki$iye de sormu$luğum ve aynı cevabı almı$lığım vardır.

$öyle sağlam bir siteye haiz olsa, gerçekten çok güzel olacak.
ibda c nin yayin organi! / bir gazete!

ibda-c nin yayin organi olarak taraf dergisi:
her turlu hedef gostermeler, kufure varan nitelendirmeler, orgutun eylemlerinden acikca bahsetmeler vardi. islamin birer cihat neferi olarak kendilerini gormekteydiler. cikardiklari soylentilere kendileri de inanmis olacaklar ki, ibda-c nin fikir babasinin necip fazil kisakurek oldugu gibi bir izlenim yaratmaya calisirlardi.

bir gazete olarak cikan taraf:
halktan yana oldugunu soyleyip, fiyatini 1 ytl olarak belirleyen ve yaninda oldugunu varsaydigi halkina gecirmeye calisan bir gazete. sonradan fiyati indirildi ama, bu sefer de ne taraftan olduklari pek belli olmayan postmodern bir gazete. 250 gram suradan, 250 gram buradan tadi alacaginiz yani. bol okumalar.

her ikisi icin de: akliniza mukayyet olmalar.zaman gazetesinin sol kanadı gibi davranan gazete. darbe karşıtlığı adı altında ortaya çıkmış haber varyetesi ile toplumsal grizu oluşturmaya çalışan iran usülü devrim için solcuları kullanmak adına çıkartılan gazete. spesifik olmayan değerleri bütünü ile gerçekmiş gibi satıyor bu gazete. darbe günlükleri hususunda bir gerçek vardır. bunlar habercilik etiği çerçevesi içersinde ele alındığı için gerçek ya da sahte denmen mahkeme tarafından kabul görmüştür. bu günlükler ne yüzde yüz gerçektir ne de sahte ama yüzde yüz gerçek diye pazarlamak tarafa yakışan bir davranıştır.
demokrasiden yana taraf
haktan yana taraf
hukuktan yana taraf

bir bırakmadılar ki milleti, partileri, sendikaları, medyayı... herşey kendi olağan mecrasında aksın. muhalefet yapılacaksa onu da biz yaparız zihniyeti, kim ne derse dersin, bugünkü olayların asıl sebebidir.

bir numaralı akp muhalifi olacak/olabilecek kişiler, kurumlar akp’yi desteklemek zorunda kaldı. haktan hukuktan feragat ederek onların da akp’ye vurması isteniyor. bazıları ilkelilik’i, ilkellik diye anlıyor galiba.
düşmanında olsa, haktan yana olacaksın. nokta.

tc genelkurmay baskanligi ile polemikler yaratip,
kendisine "cok yakısan bir sekilde" asparagas haberler yaparak,
okurlarini gaza getirdikten sonra, hicbir sey olmamis gibi yayin hayatina (yalanlarina) devam eden bir acayip gazetedir.

dvd ler kimin gotune girdi simdi baba erenler?
taraf’ a dokunamazsinmis!
yonetimi tarafindan; ragip duran’in roportajindaki akp’yi elestiren kimi kisimlarin kirpildigi konusmalari var.
gerci bu konusmalari cikaranlar da kendisinden beter ya!

biz turkumuzu okumaya devam edelim efendim;

ya-la-ka-lik su-rer gi-der
halk so-mu-ru-su de-vam e-der
anonim
0 /