susurluk kazası

eger normal bir trafik kazasi olarak bildirilebilecek bir sey olsaydi aynen haber servislerinin dedigi gibi soyle olurdu:istanbul yonune seyir halinde olan 06 ac 600 plakali mercedes marka otomobil, 3 kasim 1996 gunu saat 19.15 siralarinda susurluk’un ucakyolu mevkii’nde benzin istasyonundan cikan hasan gokce yonetimindeki 20 rc 721 plakali kamyona arkadan carpti. kazada, ozel otomobilde bulunan 4 kisiden 3’u olurken, 1’i agir yarali olarak hastaneye kaldirildi.

ancak bu kaza bu kadar basit degil.kazada olenler arasinda istanbul eski emniyet mudur yardimcisi huseyin kocadag,mehmet ozbay adiyla taninan ve ustunden bu ad uzerine yapilmis kimlik cikan bahcelievler katliami zanlisi azmettirici abdullah catli ve sevgilisi gonca us vardi.kazadan tek yarali olarak kurtulan ise dyp sanliurfa milletvekili sedat edip bucakti.iste bu kaza turkiye cumhuriyeti yakin tarihinin en onemli donum noktalarindan birisi oldu.
devletin iç hesaplaşması.hiçbir yerde açık açık yazmamasına rağmen gerçekler çok yalındır.emniyetin mit in adamı ali kalkancıyı yakalaması ve deşifre etmesine karşılık mit in emniyet istihbaratına yaptığı misillemedir.mit te abdullah çatlı yı deşifre etmiştir.