süper lise

aslinda super olmayan, ingilizce ogretmenleri ingilizceyi bilmezken dogal olarak ingilizce adina hicbir sey ogretilemeyen okullar. tek avantaji siniflardaki ogrenci sayisinin az olmasidir.
bir donem kendilerini anadolu ve fen liseleriyle bir tutacak kadar burnu buyutulmus ve sonunda pisan liseler.
2005 yılı itibariyle süper liseler son ögrenci alımlarını yapmışlardır. 2006 yılı itibarı ile bazıları anadolu lisesi statüsü kazanmışlardır. bazılarıda düz lise statüsü kazanmışlardır...
anadolu lisesinin yandan yemişi, düz lisenin modifiye edilmişi.
milli eğitim kandırmacası. kaldırılmıştır neticede.
anadolu/fen lisesi sınavı yerine, diploma notuyla girilen lise türü. düz lise ile anadolu lisesi arasında yer aldığını düşünmekteyim.
anadolu liseleri ya da özel liseler kadar iyi ingilizce ögretilmese de,mezun olanların düz lise mezunlarından çok daha iyi ingilizce bildigi,onun disinda pek de süper olmayan lisedir.
süper adı nerden gelmiş bilinmez ama yabancı dil hususunda hazırlıkta kaparsanız epey bişeyler öğrenebileceğiniz lise öğretim şeklidir.bir de aöbp’niz düz liselerden farklı hesaplanır genelde daha fazladır.başka bir avantajı olduğunu sanmıyorum.zaten tüm liseler 4 yıl oldu,şimdi onların hali nic’oldu ondan da haberim yok ayrıca.