starbucks

amerikan’in seattle sehrinde kurulmus olup yayilma politikasini benimseyerek dunyanin dort bir yanina subeler acarak genis bir kahve agi kuran, binbir cesit aromali kahveler, tatlilar, kekler arasinda zorlu bir secim yaptirmaya calisan kahvehaneler zinciri.
son zamanlarda istanbul’da her kose basina acilmaya baslamis olan kahveci zinciri..amerikan markasidir,en buyuk rakibi gloria jeans’tir..her yere bu kadar cok acilinca,hatta bazi semtlere birden fazla acilinca acaba hepsi cok saglam is yapiyormu diye dusunmeye basladim,ayrica parayi bulursam starbucks acicam diye dusunmuyor da degilim...
bir tur kotu kahve uretim merkezi. dilek pastanesinde istanbul’un en kaliteli ekspresso’su yapilirken ot beyinli, goruntu gudumlu, isim bagimlisi, trend duskunu insanlarin farkini bile tam anlayamayacaklari binlerce kotu kahvenin icinden secim yaparak kendilerini yasadiklari hayatin kontrolunde olduklarini hissetme duyusunu tatmin ettikleri mekan.
25.yüzyıl diye bir dizi vardı. orada yalanmış saçları olan çocuk kılıklı bir robot vardı. adı da "starbucks" tı.
ex-boy/girl friend’ inizle karşılaşma olasılığınızın en yüksek olduğu yerlerden biridir. neyse ki yüksek seviyede duman ve gürültü ve parfüm kokusu vs.. gibi nedenlerle yüksek gerilimi kaldırabilen bir mekandır...
frappucinosunu tek geçeceğim mekan.evet caddedekinde çok kasıntı insanlar var ama görmezden gelip gidip oturucaz ve bu mükemmel içeceğin tadına varıcaz..
resmini gosterseler bana "ciks mekan,isimiz olmaz.birseyleri gereksiz pahalı sattıkları yerlerden işte.."derim terddutsuz. ama gel,yanından gecerken o kahve kokusunu duy,sonracığıma soğuk sokağa elinde buyuk boy extra shot az seker sıcacık kahvenle cık.. burnuna gotur kahveyi ve "asla intahar etmiycem!" diye bağır.
0 /