spice girls

hayatimi bir donem cehenneme cevirmis olan gruptur kendileri. nereye gitsem bu ablalarin sarkilari calardi hatta bir keresinde kulakta walkman ile uyuya kaldigim bir donem walkmanin radyo hizmetleri bolumunde bu grubun sarkilari caldigi icin gayriihtiyari bilinc altimda yer eden bir parcalari vardir. o sarki hala ezberimdedir, arada bir dilime takilir olmadik yerlerde soylerim. o anlar hep kendimden tiksindigim anlar olmustur.
eskilerin masum ingiliz pop grubu.geri halliwel,melanie c,melanieb,victoria (beckham),emma bunton adlı 5 kızdan oluşurdu.sevilesi değildir,dinlenesi hiç değildir.ama en azından kendi hallerinde takılırdı yavrucaklar.şimdiki gibi kliplerinde kıclarını erkeklere surten basit gorunumlu kızlar grupları gibi değillerdi.tamam geri kızımız biraz meraklıydı kıçını başını açmaya,biraz koca bir gotu de vardı ama napsın o da oyle bi insan.nerde eski gruplar.dağıldıktan sonra teker teker album cıkarmıslardır,sadece melanie b yi hic gormedim.victoria da zaten evlenip,coluk cocuğa karışmış,evinin kadını olmuştur.
hepsi grubunun piyasaya çıkmasına sebebiyet vermiş, dünya tarihinde en çok yankı uyandıran ve albüm satan, bayan vokal grubu. hepsi grubunun, türkiye’deki yenil nesil çocuklarını hapse alması, sadece eski spice girls korkusunda ibarettir. çünkü tüm dünya çocukları ve gençleri bir dönmeler spice girls için yanıp bitiyordu.

bir döneme damgasını vurmuş ingiliz pop grubu. o dönemde ilkokulda ya da ortaokulda bu kızlardan biri olup sene sonunda gösteri yapmayan kız sayısı azdır. dağıldıktan sonra adam gibi bir şeyler yapan sadece melanie c’dir. bu da grupta tek güzel sesli olmasından kaynaklanıyor vesselam. ayrıca bu kızlar pavarotti’yle de viva forever adlı şarkılarını seslendirmişlerdir. pavarotti’nin o performans sırasındaki surat ifadesi de görülmeye değerdir.