sözlük virüsu

bunyelerde sozluge bagimlilik yaratan, msn’den msn’e yayilan veya mailden maile yayilan cok tehlikeli bir virustur. malesef tedavisi yoktur.
ba$ka acidan bakmak gerekirse bunlar iki ayakli da olabilirler, amaclari abazanlik mottolari sozluk bana kari bul lan allahsiz’dir. uzak durmak gerekir, hatta gorunulen yerde kafasina kafasina basip ezmek gerekir bu koftehorlari. gerci virus bu oyle ezmekle falan care bulunmaz, direkt kaynar suda ha$lamak lazım.
uyandığı anda ilk akla gelen şeyin "bugün sözlük için ne yaptım" olması durumu. hasta kişi, etrafına bakarken sürekli sözlüğe gireceği entryleri ve açacağı başlıkları planlar. sabah, akşam, sınav, vize, final, haftasonu, bayram, kadir gecesi, muayyen günü demeden bütün boş vakitlerinde sözlüğe koşar, boş vakit olmadığı zaman sırf sözlük için boş vakit yaratır.

konuşurken bkz vermek, ders notlarındaki bütün cümlelerinin sonuna nokta koymaya başlamak, herşeye muhtemel bir başlık gözüyle bakmaya başlamak hastalığın ilerlemiş evresinin semptomlarıdır.. bu seviyeden sonra hastaya hipnoz işlemi dahi sökmez. kayışı koparmış gitmektedir.

(bkz:tutmayın beni)
insanı günden güne daha bağımlı yapan değişik bir virüs nasıl bir şeyse anlayabilmiş değilim. yatmadan önce sözlüğe son kez baktırır uyandığında da ilk olarak sözlüğe baktırır. evdekilere daha günaydın demeden sözlüğe günaydın dedirtir.
gittigi yerlere yaninda kucuk bir not defteri goturup, gorup ogrendigi seyleri daha sonra sozluge aktarmak uzere not almaktir.