söz

aynada başka güzelsin
yatakta başka
aldırma söz olur diye
tak takıştır, sür sürüştür
inadına gel
piyasa vakti muhallebiciye
söz olurmuş,
olsun.
dostum değil misin?

(bkz:orhan veli kanık)
star tv tims yapımı yeni dizi. askerler, mermiler, komtonomlar havada uçuyor. eli yüzü düzgün bir iş olmuş ilk bölümü gerçekten çok başarılı. nihat-atakan-üniforma olayı benim için yeter. nasıl büyülü üniformadır o ya da bu bendeki güce tapış nedir bilmiyorum efsanesiniz beyler aynen devam. Aybüke çirkinine baş rol veren sığır dışında aferin size tam gaz devam.
bastan sona propaganda icerikli ama guzel dizi. insanin vatanperver duygularina ve militarist duygularina oynamislar. basrollerinde muhtesem yuzyilin kambur sehzadesi TOLGA SARITAŞ, guzeller guzeli demenin bile az geldigi cennetten bir parca olan AYBÜKE PUSAT, kim oldugunu henuz bilemedigim MERİÇ ARAL ve sevgili survivorimiz NİHAT ALTINKAYA oynuyor.

referandum oncesi "terör kötü, asker of on numara" imaji pompalanip evet oylarini arttirabilmek adina yapilan bir proje gibi geldi bana. tamam terör kötü ve elbette asker on numara da canim kardesim, neden referandumdan bu kadar kisa bir sure once yayinladiniz ki bunu?

neyse. guzel dizi nihayetinde, izlemeli.
Dizinin ikinci bolumu de yayınlandı, son derece guzel gidiyor. Bu sekilde devam etsin umarım. Youtube tan reklamsız falan izlemek çok keyifli.
ucuncu bolumde bilmemkacbin feetten dusen helikopterde bulunan kisilerden sadece pilotun ayaklari kirildi ya, benim icin o anda bitti dizi.

gerci sen survivor oyuncusundan komutan yaparsan o adam atmosferden dusen uzay mekiginden de sag cikar, sorun degil yani.

bi de kaza susu vermek icin yuzlerine soba kurumu gibi bir sey surmusler hepsinin, daha da komik olmus. tek bir sahne ile guzelim diziyi perisan ettiler.
İki konu var pis gıcık oldum. Birincisi şu acitasyonlu bol türkülü sahneler azaltılaz mı? İkincisi bu adamlar özel kuvvet degil mi? Kimse suyun altında yedi gün oksijensiz yaşamalarını beklemiyor ama çatışmada limitli mermiyle bilincsizce ateş atmek nesi kuzum? Onun dışında bence oyuncularin enerjisi guzel. Birbiriyle herkes çok uyumlu resim olmuş, izletiyolar diziyi.
Sanırım izlediğim tek türk dizisi. Eylemi omuzuna nişan alıp öldüren özel kuvvetler mensubu fethi gibi aptallıkları olsa da çekimleri sahneleri falan acayip izletiyor.
İkinci sezona bomba gibi bir bölümle başlayan dizi. Açıkçası tolga sarıtaş denilen şahıs tiki suratı, heybetsiz duruşuna rağmen komutan rolünü çok güzel taşıyor. Sırıta sırıta gülünce kısılan gözlerinden diyişi benim gibi trt spikeri kılıklı ciddi insanı bile güldürttü. Fethi rolündeki kişi de karizmada seviyeyi fazla yükseltti. Reytinglerde yine bir numaraymış. Hiç bozmamaları dileklerimle.
Ulan ulan ulan! O erdem yarbayın hali ne? Böğrü açık gömlek free liseli ergen gibi? Adam boylu poslu yakışıklı ve ne olur çakı gibi asker profiline sokun zira diger godiklerdense üniformayı en iyi taşıyan o adam.
Birden bire mantar gibi türeyen asker dizilerinden en tipsizi. O nasıl özel kuvvetler her eleman arizona kertenkelesi gibi diyorum her seferinde.