sivasspor

ilk yarinin sonlarina dogru (2005-2006)cuvallamaya baslayan ve bunu halen surduren ic anadolu takimi.
bu mevzuda werner lorant’in gitmek icin firsat kollamasi zannedersem buyuk bir rol oynamaktadir.
bu formlarini sürdürürlerse seneye sampiyonlar liginde mücadele etmesi muhtemel anadolu takimimiz.tabi sampiyonlar liginde mücadele ederse ligimizde nerede yer alir o da ayri bi merak konusu.
ne kadar futbol oynarlarsa oynasınlar sampiyon olmalarına ihtimal vermedigim takımdır.olurlarsa bütün 4. nesiller beni opebilirler.
her sene bir tane anadolu takımı cıkar ve ortalığı birbirine katar.sivasspor’da onlardan biridir.umarım yanılırım.
diğer maçlarını bilemiyeceğim ama bu haftaki maçında ilk kez izledim kendilerini ve diyebilirim ki türkiyenin şu anda en iyi oynayan takımıdır.
muazzam bir futbol oynayip lig’de de üst siralarda olmalarina ragmen, sampiyonlugu hedeflemediklerini ileten, ki haklilar, kulüptür. gönül ister ki sampiyon olsunlar amma olmayacak iste...
turkcel super lıgde bu kadar başarılı olmalarının en büyük nedeni kontra atak dediğimiz o hızlı çıkışı iyi yapabilmeleri.
uefa nın resmi sitesinde övgüyle bahsedilen takım.helal olsun.

http://www.uefa.com/footballeurope/news/kind=2/newsid=641748.html
son zamanlarda gerek teknik direktörleri, gerek başkanı, gerkse de futbolcularının verdiği demeçlere bakılırsa yeni bir prestij müzik sendromu ile karşı karşıya kalmış gibiyiz. böyle "bizler aileyiz, o benim başkanım değil abim, bu benim hocam değil babam" şeklinde konuşmalar geçmektedir. umarız sonları aynı olmaz, bilmiyorum. evet.
küçük maçların büyük takımı olduğunu net bir şekilde göstermiştir. ilk yarıda galatasaray maçında ezilmelerinin tesadüf olmadığı da anlaşılmıştır.
büyük takım olabilmesi içinde önünde katetmesi gereken çok yollar vardır. bunun başında 80 metreden gol yemeyecek bir kaleci almak gelir. ama geçen seneki başarısıyla takdire şayan bir takımdır.
0 /