sınavda öğretmen masasına oturtulan öğrenci

ya sabıkan vardır birinci dereceden kopya çekmeye teşebbüs etmekten ya da allahın ineğisindir ki o masaya layık görülebilesin.
bu eylem genelde lise dönemlerinde vuku bulur.oraya oturan öğrenci ya tam inektir ya da kopyacının önde gidenidir.her iki ihtimalde de öğretmen planları alt üst etmenin verdiği huzurla sıralar arasında neşeyle dolaşmaya başlar.kimi haylaz öğrenciler bunu bir avantaja da dönüştürebilir.
en rahat bireysel kopya cekme yeridir.tabi bunun icin tum hazirliklari yapmis olmaniz gerekmektedir.minik kagitlara yazilmis ufak hatirlatmalar olabilir bunlar.ogretmenin tum ilgi ve dikkati sinifin arka taraflarinda yogunlastigi icin siz rahat rahat eylemlerinizi gerceklestirebilirsiniz.toplu halde cekilecek ya da siraya yazilmis kopyalar icin elverisli degildir.
biliriz ki öğrencilerin en ineği öğretmen masasının karşısına oturur.sınavda büyük kozdur öğretmen msasına oturmak.hele ki test se sınav güvenlik hat safhadadır.normal yerinde otursan gözünü kaydıramazsın.ama masada herkesle yüzyüzesin.çak el işaretini gelsin cevaplar.ama bunu yapmak için sınıfta az da olsa bir otorite olması gerekiyor.yoksa kıskanç bir öğrenci tarafından gammazlanma ihtimali yüksektir.yani iş yine insanın kendisinde bitiyor.
sınav anına kadar her şey güzeldir tekrar yapılır hoca sınıfa girer şöyle bir etrafa bakar, sınıfın en haylaz ögrencisinin yerini degiştirince içiniz rahatlar sizi değiştirmedi diye, sonra tepede bir ses
"evladım sen benim masama geç" stresten bütün bilinenler unutulur.