sikinde değil ülkesi

nadide ülkemize yarışacak bir sıfat olduğunu düşündüğüm nacizane önerim. umursamazlık genlerimizde var ve hiç kimse hiç kimsenin zerre s2nde değil. bitmişiz çoktan haberimiz yok.
onaylamayı ne kadar istemesem de yolun sonu burası gibi görünüyor. şöyle ki o kadar olaylar oluyor, insanlar ölüyor, tecavüze uğruyor, direniyor... sonra bütün o somadaki bir ekmek parası uğruna ölen herkes unutuluyor, o sedyeyi kirletmeyeyim diyen unutuluyor, köpek işkenceleri, kedi işkenceleri unutuluyor veya umursanmıyor bile, cumhurbaşkanının söyledikleri unutuluyor, o tecavüzler o tacizler unutuluyor. o patlamalar ve o şehitler, kimsenin sikinde olmuyor artık. ben çok üzülüyorum. kanıksamak gerçekten kötü bir şey. biz niye böyle olduk ben bilmiyorum. ama kimse kimsenin gerçekten sikinde değil. herkes sadece eve sağlam gittiği bir günü umursuyor. sadece patlamada ölenlerin akraba veya tanıdıkları olmamasını umursuyor.
ne hale geldik. yazık.
insanın en mükemmel savunma mekanizmasıyla var olan durum. güçlü kalmak için edinilen bu özellik küçük konularda çok faydalı olsa da toplumsal boyutta büyük kaoslara gebe olacaktır.
suriyelilere verilecek vatandaşlık ve toki evleri haberinden sonra, muhafazakar kesimin bizleri daha da boğduğunu hissedip, zevk alma aşamasına geçişimi tamamladım. bu tanım da gayet uygun, tebrikler.