şafak sezer

sesi de guzelmi$ kendisinin ama mizahtan bu kadar uzak birisinin durmadan komedi filmi cekmesine de bir anlam veremiyorum. uzaksin mizahtan i$te, aga rolleri oynamalisin sen, tipin de son donem biyiklarin da musait. komediden uzak dur, aga ol sen.
çok yetenekli olduğuna inandığım halde bir türlü doğru işler yapamayan kişi.vizontele dışında başarılı olan bir işi yok gibi.bu da seçici olmadığını ya da sürekl yanlış projeleri seçtiğini gösteriyor.
göründüğünden daha fazlasına sahip olan bir insandır.televizyon ya da sinema kariyeri başlamadan önce leman ın ofisinden çıkmayan,yıllarca oraya gidip gelen ve bir şeyler biriktiren bir insanmış.
cok komik, ne bileyim enfes rol yapan, karizmatik falan bir adam degil aslinda. neden bu kadar talep gordugunu cozemiyorum bir turlu. bilmemkac reklamda, bir o kadar dizide ve pek cok filmde kendisine denk geldigimize gore vardir bir numarasi demek ki.
muhtemelen oynadigi filmler icin ya da diziler icin kendisi uste para oduyor. ba$ka turlu nicin bu kadar filmde oynatilir ki bir insan. $imdi star tv de gora yayinlaniyor, orada da bu adam var, atv’de maskeli be$ler irak isimli film var, orada da bu adam var. e yeter ama.
sanki çok gişe yapan bir oyuncuymuş gibi her sene en az 1 adet komedi filminde yer alan zat. bırak 2 saat sinemada izlemeyi bazen reklamlarda bile tahammul edilmiyor tiplemelerine kanaatimce.
hakkı devrimli vodafone reklamına bir espri olarak yapılmış olan şafak sezerli reklam hoş olmuş ama şafak sezer eleştiriyi hakediyor. çünkü, açıkçası reklamı ilk duyduğumda hatemileri taklit ediyor herhalde dedim. zira o kadar yavaş ve duraklayarak konuşuyordu ki, en çok onlara benzetebildim. yani hakkı devrimle bi alakası yoktu. zaten reklamı gördükten sonra anladım o reklmaın esprili versiyonu diye. ama reklamcılar iyi düşünmüş, hoş ve mantıklı bir iş. şafak sezer de yanlış adam olmuş demiyorum ama üzerine daha çok çalışmalıydı.

yaşlı taklidi zor bir iştir, herkes yapar ama zordur aslında. çünkü abartıya kaçılabilir ve gerçeklikten uzaklaşılır, basitleştirilir. ee basit bir şey de bir yere kadar güldürebilir sonuçta. yaşlı taklidini küçükken biz de yapıyorduk, ne kadar gülünürdü ki mesela ona.
basrolunde oynadıgı filmlerin aksine, yan rollerde oynadıgı hatta figuranlık yaptıgı filmlerde bile daha iyi oyunculuk sergilediği gözlenmiştir kendisinin.
gozumde $ahan gokbakar’dan zerre farki yoktur. her ikisi de turk halkinin sadece argoya ve $iveye guldugunu du$unur ve ortaya cikarttiklari performanslarda sadece buna ozen gosterirler. $ahan recep ivedik’de durmaksizin kufur eder aksanli bir $ekilde konu$ur, $afak sezer de rol aldigi her film de yahut dizide ayni $eyi yapar ve o da aksanli bir $ekilde konu$ur.

ikisine de "mizah nedir?" deseniz sanirim cevaplari "argo ve $ive" diye cevap verecekler. $afak sezer turk mali isimli dizide de izleyeni $a$irtmami$ her zaman yaptigini yapmi$, bol bol argo kullanmi$ ve $ivesini degi$tirmi$.

bi bilseler turk insaninin onune daha kaliteli mizah koyarsaniz turk insani daha cok guler. biemediler i$te.
0 /