rtük

öyle bir duruma yol açıyor ki artık anlamış değilim tvde sigara alkol küfür yasak ama milletin karısına kızına yan bakmayı geçin yengesiyle ilişkiye girmesini veya birine tecavüz etmesini oda olmadı öpüşme sevişme sahnelerini öyle bir yayınlıyor ki alkol, sigara, küfür yasak ama bunlar serbest !
türk malı isimli diziyi "bozuk turkce" kullanmalari sebebi ile uyaran kurum. yavrucum, sen kaldirsana o diziyi hepten, yasaklasana. turk insaninin akli dengesini ve psikolojisini bu sayede muhafaza etsene, ne diye bozuk dile takiliyorsun?
ben bilmem eşim bilir adlı yarışma programında dansöz oynatılıp, göğüslerine para yapıştırıldığı gerekçesiyle kanal d ye 200 bin lira para cezası veren kuruluş.

gerekçe de çocuk ve genç kitlenin olumsuz etkilenebileceğiymiş.

görüntüler şurada;
http://tinyurl.com/9axcfzl

hani çok saçma bir oyun olmuş bu ondan ceza kestik deseler tamamen aynı fikirde olacağım ama çocuk ve gençlerin etkilenmesi denince ben de onu saçma buldum.
bir çok devlet kurumunun olduğu gibi, bu kurumunda üst mercii mahkemelerdir. ceza alan yayın kuruluşunun cezalandırılmasını adil bulmayan, cezanın ağır olduğunu düşünen yetkili kişiler mahkemeye başvurup yürütmenin durdurulmasını talep edebilir. mahkeme eğer yürütmeyi durdurma kararı verirse cezanın infazı durur. eğer yürütmeyi durdurma kararı alınabilirse bundan sonrası bir önceki aşamadan daha uzun sürmesi muhtemel adli bir süreçtir.
kemal sunal’ın eşşolueşşeğini bile sansürleten allahın belası hede..
zaten bok gibi şeyler gosteren televizyonda, yakaladığımızda bizi sevindirik eden eski filmlerimizi izlerken bile keyif alamaz hale geldik..
milyonların izlediği bir programı gelen 13 bin(!) şikayet telefonu ile yayından kaldırmış, hatta programı yayınlayan kanalı da lisansını iptal etmekle tehtit etmiş şey. çığır açtığı ortadadır.
sitesi manyamıştır.bir görüş bildirmek için formu doldururken şehri seçtiğimde sayfa yenilendi ve şöyle bir şeyle karşılaştım:

yazılacak bir şey değil aslında...

şu anhttp://www.rtuk.org.tr/sayfalar/gorusoneri.aspx adresine girin oradan şehir bölümüne tıklayıp hernagi başka bir şehri seçin ve karşınıza geleni görün.

.. ince isimli bir vatandaşın yaptığı kurtlar vadisi şikayeti ekrana geliyor çok ilginç...
özerk kurul değildir,kim başa gelirdse uzun vadeli dükkanı olarak kullanır burayı,hiçbir zaman ülkeye bir yararı dokunmamaış olan kuruluştur zira :#9235
benim ne izleyip ne izleyemeyecegime hangi kurumun yahut hangi bireyin vermi$ oldugu yetkiye dayanarak karar veriyor, verebiliyor anlami$ degilim. benim elimde televizyon kumandasi oldugu surece ve bu kumanda da cali$an kalem piller oldugu surece, ne izleyip ne izlemeyecegime ben karar verir, tv izlemek gibi en basit haklarimdan birisini kullanir ve diledigim kanali izler, bana zarar verdigini du$undugum program esnasinda da kanal degi$tirebilirim, var boyle yeteneklerim.

senin de var, onun da var, eminim herkesin de var.

o zaman beni, seni, onu devlet eli ile embesil yerine koymak neden? bu kurul kime kar$i kimi koruyor allaha$kina? bir programi istemedigim taktirde izlememek gibi bir hurriyetim var, tipki istedigim taktirde izleyebilmek hurriyetim oldugu gibi. biraksaniza hurriyetlerimi alabildigince kullanayim, benim yerime karar vermekten vazgecsenize artik siz?

$a$irtici olabilir sizler icin ama salak degilim ben, cahil hic degilim. uzak dursaniza hayatimdan, karar verme a$amalarimdan?
televizyonda yayinlanan her programi inceleyerek topluma zarari olabilecek her $eyi engellemeye cali$an bir devlet kurulu$u.
0 /