rtük

televizyonda yayinlanan her programi inceleyerek topluma zarari olabilecek her $eyi engellemeye cali$an bir devlet kurulu$u.
iktidar partisinin tv kanallarina baski yaparak yeri gelince de bazi yayinlari koz olarak kullanabilmesi icin kurulmu$ kurum.ancak pek i$levsel olmasa gerek gunumuzde.
an itibariylareality show programlarini durdurmak icin hareket gectigini aciklayan kurulus.
sonunda biri bizi bi sey ediyor evlerinin kapatilmasi konusunu masaya yatirmi$ olan kurum..bunca yildir ilk defa gercekten faydali bir $eye imza atmak uzere olduklarini du$unuyorum ben..bu karari alsinlar da hepimizi buyuk bir dertten kurtarsinlar.
yeni yonetimiyle kanal kapatmaktan cok ceza vermeyi amacliyor.
18 ocak 2004 te kanal7 ye ana haber bulteninden sonra trt belgeseli yayinlama cezasi.
üst merciisi olmayan tek devlet kurumudur. kendi içinde bir saltanattır. istediğini istediği zaman yayınlama ve engelleme hakkına sahiptir.

ayrıca hükümete göre kanaat getirme gibi bir sorunu vardır ki bu aslında ülkenin en büyük ve yaygın problemlerinden biridir.
bir çok devlet kurumunun olduğu gibi, bu kurumunda üst mercii mahkemelerdir. ceza alan yayın kuruluşunun cezalandırılmasını adil bulmayan, cezanın ağır olduğunu düşünen yetkili kişiler mahkemeye başvurup yürütmenin durdurulmasını talep edebilir. mahkeme eğer yürütmeyi durdurma kararı verirse cezanın infazı durur. eğer yürütmeyi durdurma kararı alınabilirse bundan sonrası bir önceki aşamadan daha uzun sürmesi muhtemel adli bir süreçtir.
kemal sunal’ın eşşolueşşeğini bile sansürleten allahın belası hede..
zaten bok gibi şeyler gosteren televizyonda, yakaladığımızda bizi sevindirik eden eski filmlerimizi izlerken bile keyif alamaz hale geldik..
milyonların izlediği bir programı gelen 13 bin(!) şikayet telefonu ile yayından kaldırmış, hatta programı yayınlayan kanalı da lisansını iptal etmekle tehtit etmiş şey. çığır açtığı ortadadır.
sitesi manyamıştır.bir görüş bildirmek için formu doldururken şehri seçtiğimde sayfa yenilendi ve şöyle bir şeyle karşılaştım:

yazılacak bir şey değil aslında...

şu anhttp://www.rtuk.org.tr/sayfalar/gorusoneri.aspx adresine girin oradan şehir bölümüne tıklayıp hernagi başka bir şehri seçin ve karşınıza geleni görün.

.. ince isimli bir vatandaşın yaptığı kurtlar vadisi şikayeti ekrana geliyor çok ilginç...
özerk kurul değildir,kim başa gelirdse uzun vadeli dükkanı olarak kullanır burayı,hiçbir zaman ülkeye bir yararı dokunmamaış olan kuruluştur zira :#9235
0 /