reza zarrab'ın amerika'da mahkemede verdiği tanık ifadesi

ulkeyi şenlige bogacak ifadeler. 17 - 25 aralik tarihlerinde gerceklesen olaylarin birinci agizdan anlatilisi diyebiliriz rahatlikla.

su ana kadar aktarilan en can alici ifade şudur bizim icin;

reza zarrab once halkbank muduru süleyman aslan'a gidiyor ve iran ile alakali altin ticareti yapmak istedigini soyluyor. suleyman aslan zarrab'a "bu işi yapmak için fazla ünlüsün" diyor, cunku ebru gundes ile evli. red cevabi alan zarrab daha once bir yemekte karsilastigi zafer çağlayan'i arayarak kendisi ile gorusuyor ve altin ticareti yapmak istedigini belirtiyor. zafer caglayan daha sonra kendisini arayarak %50 oraninda kar payi karsiliginda bu isi yapabilecegini soyluyor ve zarrab bu teklifi kabul ediyor. zarrab bu alisveris karsiliginda caglayan'a toplamda 40 - 45 milyon euro civarinda rusvet verdigini ve diger para birimlerinden(dolar ve tl) hic bahsetmeye bile gerek duymadigini ifade ediyor. muhtemelen bir o kadar da dolar ve euro vermis zafer caglayan'a.

bu ifadeler ve gelecek olan devami akp'nin basini coook agritacak ama cok. 17-25 aralik bu ifadelerin yaninda cok sonuk kalacak gor bak.

cuneyt ozdemir anlatimi ile su ana kadar yasananlari suradan izleyebilirsin;

30 kasım 2017 itibariyle yani daha ikinci oturumdan mr. Prime minister a.k.a uzun bir beyin adını verdiyse işin sonunda kimler ortaya dökülür heyecandan geberiyorum.
Rte ziraatin ve vakıf bankın'da çarka dahil olmasına onay vermiş.

El eli yıkar, iki el de yüzü.

Biz 700.000 lik saati konuşaduralım, ortada aslında pek çok saat var.

Çok rüşvet vermiş zarrab, o kadar rüşver dönmüş ki; kimi zaman yanlış paralar yanlış kişilere gitmiş.

Bunun gibi bissürü şey var. Ben yazmaya üşendim. Ülkeye girecek paraları kendi aralarında hapir hupur yemişler. Davayı türkçe takip etmek için şu arkadaşın twitter adresine bakabilirsiniz:

https://mobile.twitter.com/sebla_kucuk

Bir de, zarrab'ın ifadelerinden bağımsız kişisel görüşümü yazasım var. Bunca rüşvetin, milyon milyar euroların döndüğü muhabbette sanık koltuğunda rüşvet almayan bir ismin oturması falan iç burkuyor. Biz ay sonunu zar zor getiriyoruz canlar ama bu persian zarrab 45 50 milyon euro rüşvet verdim diyor. Aradaki fark 5 milyon euro. 5 milyon euroyu yuvarlıyorlar. Vay be.