reddedilmek

yalnızca ilişki durumlarında değil, iş hayatında da oldukça can sıkıcı bir durumdur. üstelik bir de üst üste defalarca yaşanıyorsa;

--------------------------(bkz:alıntı)--------------------------

sayın bay,

bir kaç gün önce şirketimize telefonla yaptığınız iş başvurusu reddedilmişti. iş başvurunuzun kabul edilmediğini bildirmek için size bu mektubun yazılması uygun bulundu. başvurunuzun reddedildiğinin anlaşıldığından emin olmak istedik.

saygılarımızla. personel müdürlüğü

*

sayın bay,

tebrikler! işe kabul edildiniz. muhtemelen bu bizden duymak istediğiniz şeydi. ancak maalesef, kabul edilmediniz.

saygılarımızla. personel müdürlüğü

*

sayın bay,

boş bir pozisyon için iş başvurusu yapmıştınız ve kabul edilmedi. bunu size telefon ve e-posta ile bildirdik. ancak, henüz başvurunuzun kabul edilmediğinin tam olarak anlaşılmadığına ilişkin tereddütler bulunmaktadır. lütfen herhangi bir şekilde istihdam edilmediğinizi ve hiçbir zaman edilmeyeceğinizi anladığınıza dair bizi arayın veya bize yazın.

saygılarımızla. pm

*

sayın bay,

kabul edilmediğiniz pozisyona yerleştirilen kişi genel müdürlüğe yükseltildi. kendisi herhangi bir pozisyon açıldığında sizi tercih etmeyeceği hususunda bilgilendirilmenizi istemiştir.

saygılarımızla. pm

*

sayın bay,

size böyle bir iş teklif etmeyecek olsak bile, şahsınıza vermek üzerine değerlendirdiğimiz ücretin daha fazlasına herhangi bir pozisyonun varolduğunu düşünebiliyor musunuz?

s. pm

*

sayın bay,

eğer bir teselli olacaksa, şahsınızı işe almış olsaydık bile şu an sizi tasfiye ediyorduk. bilginize.

s. pm

*

sayın bay,

yeni ofisinizde ne tür halı ve perdeler talep ettiğinizi öğrenmek için size bu mektubu yazıyoruz. bir dakika… afedersiniz, bir hata yapmışız. yanlış kişiymişsiniz. neyse, gene de size bu mektubu yollayacağız.

s. pm

*

sayın bay,

ilişikteki raporu pazartesi gününe kadar hazırlayabilir miydiniz, eğer bir işiniz olsaydı? sadece merak.

s. pm

*

sayın bay,

iş başvurusu dosyaların tasnif edilmesi sırasında size ait olan başvuru belgesi yanlışlıkla uçak yapıldı ve kazara pencereden dışarı uçtu. rica etsek başvurunuzu tekrar bir uçak şeklinde bize iletebilir misiniz?

s. pm

*

sayın bay,

gazetelerden okuduğunuz gibi şirketimiz grev nedeniyle büyük bir zarara uğradı. bu nedenle ofise gelmek zorunda olmadığı halde normal maaş ödediğimiz çalışanlarımızdan yardım istedik. bilmeniz gerekir diye düşündük.

s. pm

*

sayın bay,

size şirketimiz adına sahte ve uygunsuz mektuplar gönderen bir çalışanımız olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. kendisine kovulduğunu ve yerine sizi alacağımızı ilettik. büyük bir öfkeyle ve küfürler eşliğinde, sizi bulmaya gittiğini ve kafanızı bir ceviz gibi kıracağını söyleyerek çıktı. (bazılarımız ceviz değil fıstık dediğini iddia ediyor, çoğunluk ise ceviz dediğine emindi) evinize geldiğinde lütfen kendisine şaka yaptığımızı sizi hiçbir zaman işe filan almayacağımızı söylediğimizi iletir misiniz?

s. pm


--------------------------(bkz:alıntı)--------------------------
bu başlıktaki tüm girileri gör