paradox

yeni bir bbc dizisi. gelecekte olan felaketleri gorup ona gore onlemler almaya calisan bir bilimadamini konu ediyormus. izlemedim ama izleyince daha detayli yorumlari paylasirim buradan, yalniz izleyenler pek begenmis.
ilk bolumunu izledim de, gercekten a$mi$ bir diziymi$. konusunu okudugumda "aha bir flashforward kopyasi dizi" demi$tim ama alakasiz cikti. dizi severlerin izlemesini kesinlikle oneririm, ingilizler biliyor bu i$i.
:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:

dizideki iki tum dedektifler manyak luks arabalar kullanmaktalar. insanin ingiltere’de dedektif olasi geliyor. o arabalari burada ancak i$adamlari kullanabiliyor.

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:
5 bölümlük mini dizi. flashforward tadında, fringe heyecanında. ingiliz yapımı olması biraz kaliteyi düşürüyor sanki. konu bak güzel diyorum ama basitliğe kaçıyorlar sanki bölümlerde. ilk 2 bölümden çıkardığım sonuç budur. son 3 bölümü nadide uykumu başlatmak üzere yarım bırakıyorum. izleyin ama siz. hoş dizi, cici dizi. amerika prodüksiyonlu olsa daha enfes olurdu nezdimde. belki de mini dizi olmaktan bile çıkardı.
sadece 5 bolumden olu$uyor olmasi buyuk dangalaklik. uzun sureli olsaydi bu dizi cok ses getirirdi. belki dizinin ba$arisidan etkilenen yapimcilar diziyi uzatmaya karar verirler.
Paradoks, görünüşte doğru olan bir ifade veya ifadeler topluluğunun bir çelişki oluşturması veya sezgiye karşı bir sonuç oluşturmasıdır. Çoğunlukla, çelişkili görünen sonuç veya sonuçların aslında çelişkili tarafları vardır.