osman baydemir

bir donem ibnebasinin avukatligini yapmis olan diyarbakir buyuksehir belediye baskani.
etnik kokeni ne olursa olsun sagduyulu davranmasi gereken bu sahsiyet ne yazik ki provokatorlugun en onde gidenidir.
ayrica avrupalilarin neden ankarayi degilde diyarbakira gitmesinin sebebi provokator.

evet dostlar haklisiniz adamin tipinde meymenet yok ki icraatlarindan bir sey bekleyelim.
apo’nun doğum gününe resmi otobüs tahsisi
ferit aslan, dha

makam otomobiliyle pkk’lıların taziye ziyaretine giden ve çatışmada öldürülen pkk’lı teröristlerin cenazeleri için ambulans tahsis eden diyarbakır büyükşehir belediye başkanı dehap’lı osman baydemir, bu kez de servis otobüslerini pkk/kongra- gel terör örgütü lideri abdullah öcalan’ın doğum günü nedeniyle düzenlenen fidan dikme törenine gidenlere tahsis etti.
dehap kadın kolları’nın bu çağrısı üzerine başlarında ‘doğum günün kutlu olsun’ bandajları bulunan ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yaklaşık 200 kişi, tahsis edilen belediye otobüslerine binerek fidan dikmeye gitti. ellerinde sarı- kırmızı- yeşil renklerdeki bezler ve başlarında bandajlar olan grup fidan dikme töreninde sık sık bilinen apo sloganlarını attı

alinti... calinti...
bir bekçi öldürüldükten sonra öldürülen başka bir pkk miltanının ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştur. bunu yaparken utanıp utanmadığını bilmiyorum? hiç te utandığını sanmıyorum!!!
devlet tarafından görevlendirilerek; devletin verdiği görevde savsaklamak zorunlu heralde dedirten kişi....
sol frame’de adını bugün de görünce hakkında bir şeyler yazmak farz oldu sanırım.

bu adam adı üstünde diyarbakır belediye başkanıdır. pkk’ya destek verdiği, yataklık ettiği bizlere gösterilen haberlerden, görüntülerden ve onun demeçlerinden anlıyoruz.

şimdi bu adam aslında bir gerçeği çok iyi gösteriyor. nedir bu gerçek? türkiye cumhuriyeti devletinin aslında ne kadar güçsüz, basiretsiz ve otoriter olmayan bir devlet olduğu gerçeğini yüzümüze adeta bir tokat gibi patlatmıştır.

eğer bu şahıs memlekette bölücü faaliyetler yapıyorsa, pkk gibi önemli terör örgütüne destek veriyorsa, diyarbakır ve çevresinde yaşayan kürt vatandaşlarımızı sahte bir kürt milliyetçiliği ayaklarıyla, avrupa birliği ayaklarıyla, insan hakları ayaklarıyla tahrik ediyorsa ve buna mükabil türkiye cumhuriyeti devletinin içişleri bakanlığı bu şahısın yaptıklarına seyirci kalıyorsa, onu görevden almayıp, sadece inceleme başlatıyorsa (evet inceleme!), bu türkiye cumhuriyeti devletinin acizliği değil midir?

varın gerisini siz düşünün...
seçilmiş kişidir, halkın yüzde yetmiş beşinin iradesidir... o seçildiği günden beri ve öncesinden barış ve kardeşlik diye bağırırken bugün onu provakatörlükle suçlayanlar neredeydi. daha dünkü cenaze törenlerinde halka hitaben yaptığı sağduyu ve barış çağrılarını neden kimse görmez, türk medyası bunu niye göstermez? ama işler kötüye gidiyor buna eminim! çünkü dün o cenaze törenine katılan yaklaşık elli bin kişiye barış, sağduyu ve kardeşlik çağrıları yaparken yaklaşık elli bin kişilik kitle tek bir ağızdan bağırıyordu; intikam, intikam, intikam
ben şahsen böylesine bir kutuplaşmanın oluşmasına üzüldüm, üzülürüm...
4 nisan’da verilen 5 şehitten sonra, dün de 2 şehit verilmesi neticesinde kamuoyu önüne çıkıp, "acımız 5 ti, 7 oldu" diye açıklama yapacakmı diye beklediğim şahıs.
abdullah öcalan ın "ulan millet bizi unuttu. adam türkiye kamuoyuna cuk oturdu." diye kendisi hakkında münferit serzenişlerde bulunduğunu düşündüğüm adam.
salak beyinlerin halen tipine bakipta kendilerini tatmin ettikleri insan. insan icinden demez mi ulan benim tipim cok mu düzgün yok canim herkes süper dört dörtlük zaten!. o konuma anayasanin verdigi ölcüler cercevesinde gelmistir, kanun önünde oy hakki var olanlar sayesinde gelmiştir. elinde silah olmadigi sürece fikirlerine saygi duyalasi adamdir.roj tv de katıldığı program da pkk için "silahlı kürt muhalefeti" tanımlamasını yapan belediye ba$kanı.
üzülüyorum, gerçekten vatanım milletim adına çok üzülüyorum. hiç mi bir $ey yapılamıyor? demokrasi, insan hakları derken bu kadar elimiz kolumuz bağlanmalı mıydı? bu adam için hiç mi bir $ey yapılamıyor, hala bu adam(!) devletin kendisine verdiği vergilerimi yiyor, ödediğim vergilerle kendisine tahsis edilen makam araçlarını kullanarak ölen pkk le$lerinin cenazesine katılıyor. ben de -utanarak söylüyorum- basından ya da internetten dilimin ucundaki cık cık cık sesleri e$liğinde okuyorum bu adam(!) tüm türkiye ile dalga geçercesine yaptığı hayinliği.
yazık çok yazık. hemen her gün dağda mayına basarak $ehid olan o kadar ana kuzusunun kemikleri sızlamazmıyor mudur acaba?
nerede bu ülkeyi yönetenler? yine utanarak söylüyorum; nerede derin devlet?
her söylemini sonuna kadar savunacak olan seref yoksunu, beyinsizlerin hosuna gidecek ilginç açiklamalarda bulunmus çok degerli!, seçilmis bir sahsiyettir. tamam akp sana haksizlik etmistir, bunda da baydemir efendinin haksiz oldugunu düsünmüyorum ama ’savas’ ve ’savasmak’ tabirini kullanmak niye? ayrica diyarbakir’dan baska bir ülkenin, baska bir sehri gibi bahsetmekten vazgeçse iyi olur. biraz düsündügümüzde söylediklerinin kimin ekmegine yag sürdügünü anlariz.
"savaşmaya hazırız" diyebilecek kadar provakatör.aslında yazacak okadar kötü kelimeler varki ağzımı tutuyorum. allah ülkemi bu insanlardan korusun.
kendisine ait web sitesi hacklenince, hacker bünyeleri tarafından ilgili siteye osman gaydemir şeklinde yazılar yazılmış olan, oksijenli solunum yapangillerden bir canlı.
hala terör örgütüne terör örgütü diyemeyen,evrimin tamamlayamamış insansı kişilerin de destek verdiği ve destek vermekten çekinmediği,bunun yanında herkese eşit mesafede olduğu yolunda yaptığı konuşmalarla defalarca gülünç duruma düşen,amerikan güdümlü siyasetin sudaki yansıması gibi bizde zuhur eden,samimiyetsiz,üstü kapalı demokrat tavırlı ve inancını beyazsaraya endekslemiş,
doğan görünümlü şahin modeli tipik polemikçi bir siyasetçidir...
0 /