nurgül yeşilçay

26 mart 1976 afyon dogumlu. koc burcu. ortaokul ve lise egitimini izmir`de tamamladi. 2001 yilinda eskisehir anadolu universitesi tiyatro bolumunden mezun oldu. 2004 yilinda cem ozer ile evlendi ve simdi osman nejat adinda bir oglu var.universite egitimi sirasinda ikinci bahar dizisinde turkan soray’in kizini canlandirdigi gulsum rolu ile buyuk bir cikis yakaladi sonra da asmali konak dizisindeki performansi ile butun dikkatleri uzerine topladi.
Melekler Adasi’ndan sonra , su an rol aldigi Belali Baldiz dizisiyle tekrar yükselmeye ba?lyyor.

Eskisehir’de kisin sortla gezen,hayal kahvesinde sinif arkadasimi kesen,bir kiz arkadasimin sevgilisinin,arkadasimi boynuzladigi hatun.
ilk rolunu her sey cok guzel olacak filminde 1 dakikadan daha az bir sure yer alarak oynamistir, hastanedeki bir hemsire rolundeydi bundan da daha guzel bir rol oynadigi gorulmemistir keske hep o hastanede kalsaymis dedirtmistir, rol yetenegini nedense hic bilmedigim bir sebepten oturu yapmacik buluyorum bu kadinin ancak anlat istanbul filmdeki roluyle yine de hayranlik uyandirmistir bende pek sevmesem bile.
basina evlenmeyi ve cocuk dogurmayi asla dusunmuyorum seklinde sansasyonel demecler verdikten kısa bir süre sonra cem ozer ile ani bir nikah yapan ve akabinde bebesini kucagina alan tiyatro oyuncusu.sari saclarinin ve komedi yildizliginin kendisine yakismadigini dusunuyorum.
gay’lik, lezbiyenlik çok doğal şeyler. doğuştan gelen bir şey de olabilir, yaşanıp sonradan da tercih edilebilir. onları yargılayıp kızmanın bir alemi yok. belki onlar doğru, biz yanlışız. benim ise yaşamımın herhangi bir döneminde hemcinslerime karşı bir şeyler hissettiğim olmadı hiç. denedim de aslında, ama olmadı. bak güzel kızlar var, hoşlanıyor musun dedim kendi kendime, hiç umurumda değildi. yani erkek seviciyim ben! yakışıklı erkek seviyorum diyen bir kişidir.

yönetmenliğini türkan derya’nın yaptığı ’ikinci bahar’ adlı tv dizisinde yüzünü tanıtan; çağan ırmak’ın yönetmenliğini yaptığı bir tv dizisi ’asmalı konak’ta oyunculuğunu tescilleyen ve ’eğreti gelin’ adlı sinema filminde hayli beğeni kazanan, son yıllar içinde cem özer ile evlenip, anne olan, güzel oyuncu.
sabah haberlerine ne yazik ki konuk olarak alinan, sorulan sorulara agzindaki sakizi cak cak cigneyerek cevap veren ve bu $ekilde ne kadar lakayit ve ne kadar saygisiz bir insan oldugunu yeniden gozlerimizin icerisine icerisine sokan kadin.(sanatci diyemedim)
iyi sayılabilir tiyatro sanatçısı nedenini bilemiyorum ama bir şekilde ısınamadığım bir şahsiyet
0 /