nuray mert

radikal gazetesi’nde politika yazarligi yapan muhtesem kadin. ntv’deki basin odasi programinda gecen yil mehmet barlas’a "bana kucuk hanim demekten sizi men ederim" diyerek damaklarda bir barb-wire tadi birakan huysuz ve tatli kadin.
her şeyiyle gerçekten cumhuriyetin ve atatürk devrimlerinin istediği modern ve demokrat kadın tipinin en belirgin simgelerinden biridir. kalemi dert görmesin mükemmel yazar.
muhalif duruşuyla dikkat çeken savaş karşıtı kendini adam akıllı ifade edebilen gerçek demokrasi nedir bilen dopdolu bir kadın bu kişiyi okuması da dinlemesi de çok yararlıdır.
başörtüsü konusunda yasakların karsıtı olduğunu anladığım insan,ayrıca bildiğim kadarıyla istanbul üniversitesinde öğretim görevlisidir.

oldukça sert birine benzeyen,tavrıitici gelebilen birisine benziyor.
biraz önce ntv’de basın odası programında ergun babahanla hangisinin gazetesinde bir provakator ajan olduğu ile ilgili sert tartışmalar yapan kişi. programda ergun babahan tarafından oktay ekşi provakatif ajan olarak nitelendirildi.
Kendine demokratlığın yaygın olduğu ülkemizde, kurban edilen son iki gazeteciden biri.

Savunduğu fikirler bence de saçma ama fikirlerinin saçmalığı gerekçe gösterilerek hapse atılan Cumhuriyet yazarlarının da onayıyla işine son verilmesi benim bakış açıma göre absürt.
Gerçi Nuray Mert'in bu benim başıma 28 Şubat'ta da geldi demesi ayrı bir absürtlük.
ben mesela ülke cehenneme çevrilirken ay bu siyasal islamcılar çok özgüllükçü, ay fesayet var, ay atatürk çok kaka, ay ismet inönü zenginlerden vergi aldı, bu pekeke çok şekeke filan gibi aptal aptal laflarla şakşakçılık yapmış olsam zırlamam.

o yüzden zırlamasın yani.. yalasın bişiler verirler ona bir köşe.. bu mafya düzeninin kurulmasında payı olan hiç kimseye acıyacak halim yok.

not: ayrıca cumburiyet de okumuyorum, hatta sokayım kendilerine.. aklı eren herkesin yaptığı gibi haber ihtiyacımı bağımsız kaynaklardan gideriyorum.