nerde o eski entryler

nostalji yapmayi hayatinin her kosesinde ilke edinmis bilgic kisinin soylemesi muhtemel ultramega-modern nostaljik cumle.
yillar sonra cocuklarimiza soylememiz muhtemel cumle.

maliyeci-ah oglum ah,bizim zamanizda ne entryler vardi,simdi ki gibi tum basliklar zaptedilmis,milyonlarca entry yoktu,hatta sozlukte online olup entry girmeden bakanlar bile vardi,sonra oy kullanmayanlar vardi,olsun yine de cok guzeldi.nerde o eski entryler
ogul maliyeci-vay amina koyim
maliyeci-kufretme len...
eski nesil bilgiçlerin sözlükten uzaklaşması ve yeni nesil bilgiçlerin yeni yeni ayak uydurmaya çalışmaları sonucu entrylerdeki kalite düşüşü karşısında söylenebilen cümledir.

bu bariz bir şeydir ve inkar eden sözlüğü okumuyor demektir. bazen entry girmeden evvel sözlüğü okumak çok daha iyidir. güzel ve iğrenç entryler her daim girilir, her daim istatistiklerde görülür. ama sözlüğün bir "dönem"ine ait entryleri özleyen birey "nerde o eski entryler" diyerek iç çekebilir. gayet doğal. kimseye bir şey giydirme çabası olmayabilir yani bu söylemde.
"nerede o sozlugun cengaver falluslarinin elinden cikan ’seks icerikli’ entryler" anlamina gelmekte bir bakima. arada sirada bakiyorum gecmiste yazilan ve cok oy toplamis entrylere genelde belirli erkeklerin elinden cikma; "ilk bulusmada veren kiz modeli", "orkid ile erkek arasindaki benzerlik", "sikimi ye tasagimi yeme", "yaran fikralar, yaran entryler, yaran iletiler, yaran basliklar, yaran markalar, yaran dusmanlar, yaran arkadaslar, yaran taraklar, yaran da yaran", "oral seks yapan kiz modeli, ellesen koklasan kiz modeli, osuran kiz modeli, sevisen kiz modeli, bakire kiz modeli, eline alan kiz modeli, modeli de modeli"... ve turevleri -istisnalari hemen disari cikartarak- "giris"ler ile karsilasiyorum. bunlar ozleniyor ise, kim tutuyor sizi, yazin efendim, ha ama ’yeni nesil yazarlarin arasinda karizmami cizdiremem’ derseniz buyrun sitem etmeye devam edin.

edit: (bkz:nerde) (bkz:nerede)