nazlı ılıcak

Genelkurmay kayıtlarından çıkarılarak imha edildiği tespit edilen gizli belgeyi 2 Ocak 2015'te Bugün Gazetesi'nde yayımladığı gerekçesiyle "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama" suçundan yargilaniyordu kendisi, bu suclamalardan da 5 yil 10 ay hapis cezasi aldi. daha once de agirlastirilmis muebbet almisti ama sanirim bu ayri bir dava.
"Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına carptirildi. cezasinda indirime gidilmedi.
Nev-i şahsına münhasır bir "yancılık" yeteneğine sahip şahıstır.

Özellikle Ergenekon(!), Balyoz(!) davalarında sergilediği muazzam kara propaganda ile hafızalara kazınmıştır. Bu hale gelmesindeki tek sebep, sittin senedir sergilediği "doğru ata oynamak" eylemini bu defa gerçekleştirememiş olmasıdır. 2016'da gerçekleştirilen darbe sonrası "ben hökümetten yanayım" diyerek kendini parçalayan muadillerinden tek farkı siyasi kumarda kaybetmiş olmasıdır. Aşk hayatında kazanacağından şüphem yok. Demir parmaklıklarla ömür boyu mutluluklar dilerim.
15 temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında fetö/ pdy silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen aralarında nazlı ılıcak'ın da bulunduğu 21 gazeteciden, 17'sinin "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.
her devrin adamı gibi bir laf var ya ona çok uygun. öngörülerime de güvenirim ne yazık ki kendisine bir şey olacagını sanmıyorum.
15 temmuz askeri darbe girişimi kapsaminda, kendisinin de aralarında bulunduğu 42 gazeteci hakkina gözaltı kararı alınmıştır.
nazlı ılıcak da ergenekon için ifade vermeye çağrıldı. ama korkulcak bişey yok, kesin merak edip kendi başvurmuştur nolur bi kere görüyüm nasıl bişi diye.
adalet bakanıyla konuşmasını yarın köşesinde yayınlayacakmış. bu arada twitterdaki hezeyanları ve kendini gülünç duruma düşürmesi de takdir edilesi. tam da zekasına yakışanı yapıyor. takipçisi az olan insanlara sizler bir avuçsunuz bu düşünce kabul edilmez zart zurt diyerek demokrasiden ve kültüründen ne derece anladığını da ortaya koymuş durumda.
0 /