nazan öncel

turkiye’deki standart kalitenin cok cok uzerinde olan sanatci.birbirinden kaliteli sarkilariyla dinleyenlerine pek sevdirmistir kendisini.
bir hadise var,sokak kizi,goc,demir leblebi,yanyana fotograf cektirelim albumlerinin sahibi,turk pop muziginin kimine gore yeni,bana goreyse eskiden beri kralicesidir kendileri.
sarkilarini sevdigim, sahsindan pek hazzetmedigim, sezen aksu ile sorunlari olan,zaten kendisi de biraz sorunlu bir tip olan, of of, dudu dudu, ve kuzu kuzu gibi ikilemelerin kadini...
sesinde bugulu bir buyu var sanki dinliyorsun ve ucusa geciyorsun ya uzaklarda ki sevgilinin yanagina konuyorsun ya da yalniz bir gecenin soguk duvarina. sanatci kimligini gercekten hak eden ender sahsiyet.
eski şarkıları olduğu kadar diğer şarkıcılara verdiği sözler ve bestelerle vay be dedirten son albümü (bkz:yan yana fotoğraf çektirelim)le başarıyı yeniden yakalamış hem de bu albümde tarkanda iki şarkıda düet yapmış sanatçıdır.şu aralar boyun fıtığı rahatsızlığı çekiyormuş.
enseste vurgu yaptığı şarkısıyla millete tokat gibi inen, tokatı sindiremeyen kamuoyu belirleyicilerinin baskısıyla bir müddet, medya tarafından aforoz edilen, sonre üzülerek gördüğüm haliyle, ortam sana uymuyorsa sen ortama uy tarikatına dahil olan sanatçı.
0 /