muhsin yazıcıoğlu nun helikopterinin düşmesi

saat 13:30 da kahramanmara$ dan hareket eden ozel helikopter yozgat’ta yere ini$i sirasinda du$tu. ilk haberlere gore 5 yarali var.

edit: yaralananlar arasinda muhsin yazicioglu’da varmi$.

edit: yere ini$i sirasinda degil, bir dagin etegine du$mu$ helikopter.
bbp’nin genel ba$kan yardimcisinin aktarmi$ oldugu bilgiye gore, kendisi pilotla irtibata gecmi$ ve pilotun belirttigine gore hayatini kaybeden kimse yok ancak muhsin yazicioglu agir yaraliymi$.
kayseri valisine gore muhsin yazicioglu ve beraberindeki ki$ilere ula$ilmi$ ve hastaneye goturulmek uzere yola cikarilmi$lar.
iha muhabiri de nasıl bir arkadaşsa, "benim dışımda herkes öldü" şeklinde bir açıklama yapmıştır.
cnn turk haberlerinle gore henuz yaralilara ula$ilamami$, hastaneye goturulen falan olmami$.

haber kanallari her zaman ayni, biri bir $ey soyler bir digeri bir ba$ka $ey.
böyle bir devirde,bu teknolojide bir kaza hakkında saatlerce doğru düzgün bilgi alınamıyor. enkaza ulaşılamıyor. her kes başka birşey söylüyor. insan bu kazanın sonucunda ne günlere kaldık diye hayıflanıyor.
enkaza halen daha ula$ilamami$. sinyallerin yerleri tespit ediliyor, koordinatlar tespit ediliyor ancan enkaza halen daha ula$ilamami$. demek ki arazi $artlari cok berbat.
saat 01:03 ve enkaza halen daha ula$ilamadi.

bolgede kar ve tipi varmi$. soguk bir yandan sis bir yandan bolgenin helikopterlerin ucu$una elveri$siz olmasi bir yandan. anla$ilan o ki durum gercekten cok vahimle$ti saatler gectikce. allah yardimcilari olsun.
akla ilk gelen suikast olma ihtimali. ülkemizde düşen helikopter veya uçaklardan mutlaka bir bit yeniği çıkıyor. paranoyak olduk çıktık anasını satayım. ama böyle...
0 /