mount and blade ii bannerlord

6 yıldır beklenen ve nihayet oyun içi görüntüleri yayınlanan oyundur. yapımcısının türk olması bir yana gerekse içeriği gerekse formatı dahilinde heyecanla beklediğimi ifade etmeliyim. umarım çıkan oyun bu beklemeye değer.
beklediğimden iyi olduğunu kabul etmeliyim . pc gamer canlı yayında gözüme bir ayrıntı takıldı . elemanlar kılıca isim verirken '' maksımum '' yazdı ondan sonra sildiler '' maksimum '' yazdılar . heriflerin tepkisi '' woow turkish keyword '' oldu . o an evdeki bütün bayrakları astım balkona . ne bileyim içim bir hoş oldu , duygulandım . oyunun türkçe olacağı %1000 kesinlik kazanırken beklentimde iki kat arttı .
mount and blade warband'a asik olan bir insan olarak boyle bir oyunun varligindan haberdar olmam cok mutlu etti beni gece gece.

oyunun turkce olma ihtimali daha da heyecanlandirdi beni ayrica. at uzerinde kilic sallayip kaleleri fethetmek korsanlarla savasmak yine cok guzel olacak.
Şu sıralar kapalı betasında geri dönüşleri değerlendiren oyun.

Geçen 2-3 ay önce bir mail sızdırılmıştı, kapalı beta davetiyelerini sadece şirketin aile yakınlarına vermişler. İllaki birisi bunu sızdıracaktı. Neticede iyi olay olmuştu.

2020 yılında çıkması muhtemel görünüyor. O da olmadı 2023 ????
Mart 2020 tarihinde erken erişime açılacakmış.

En son gamescom'da paylaşılan oynanış videosunu izledim. Geçen senelerden beri inanılmaz gelişim göstermişler. At mekaniği, düşmanların hamle tepkimeleri gibi bir çok detay var. Arayüzü de değiştirmişler, çok daha iyi olmuş.

Tabi mart ayına çok bir şey kalmadı. Açıklamaya göre oyunun erken erişim süreci, tam sürüme epey yakın olacakmış. Yani son yayınlanan görüntüler aşağı yukarı artık finale ait diyebiliriz.
Erken erişime açılacağı tarih 31 mart olarak açıklandı. Türkiye fiyatı ise 150 tl olacakmış. Çıkışında türkçe desteği de olmayacakmış ama ekleneceği kesinmiş.

Biraz olaylı çıkacak gibi duruyor. Umarım yıllardır beklemeye değecek bir yapım çıkar. Yaklaşıl 7-8 ay da erken erişimde kalacağını düşünürsek, önümüzdeki sene bu aylarda konsollara gelne ihtimali var. Bekleyeceğiz artık.