milla jovovich

modellik ve film oyunculugu haricinde $arkici oldugunu ogrendigim ve albumlerini edindigim zarif kadin.
bu dilberin her parmaginda bir marifet,cok da guzel ve duru bir sesi varmi$.
ismi lazim degilin bitirme odevi diyebiliyorum yalnizca.
doğum: 19 aralık 1975. kiev, ukrayna.

gerçek adı : milla natasha jovovich.

aile: yugoslav doktor bir baba ve rus bir annenin tek çocuğu.

ilişkiler: 1997’de ünlü fransız yönetmen luc besson ile evlendi. 1999’da ayrıldılar. red hot chili peppers’ın gitaristi john frusciante ve oyuncu jeremy davies ile birliktelik yaşadı.

çocukluk: 5 yaşında kadar doktor olan babasının görevi dolayısı ile rusya’da çeşitli şehirlere gittiler. daha sonra amerika’ya taşındılar. burada oyuncu olan annesinin etkisiyle oyunculuk dersleri almaya başladı.

eğitim: lise mezunu

modellik: 11 yaşında iken bir moda dergisinin kapağı için ünlü bir fotoğrafçı resimlerini çekti. ancak dergi jovovich’in yaşının 11 olduğunu öğrenince fotoğrafı kullanmayı reddetti. fotoğrafçı, bu resimler kullanılmazsa bir daha dergiyle çalışmayacağını söyledi ve kabul ettirdi. böylece jovovich bir moda dergisine kapak olan en küçük model oldu.

çıkış: 15 yaşında geldiğinde bir model olarak iyice tanınmaya başlamıştı. böylece ilkinde brooke shields’ın oynadığı filmin devamı olan "return to blue lagoon"’da ilk başrolünü aldı.

müzik: 1994 yılında "the divine comedy" adlı albümü piyasaya çıktı. kendi müziğini "benim kişiliğimi yansıtıyor. hoş ama bir yandan da garip, paranoid ve depresif." şeklinde açıklıyor.

söz: "hala bir sanatçıyım. asla para için kötü bir filmde oynamayacağım. bana destek olması için hala modellik yapabiliyorum."
sinemafanatik.com’dan alintidir
calibre 45 adlı bir filmde de karşımıza çıkmış oyuncu, dişleri biraz kötü gözüküyodu ama belki film içindir, aman bana neyse kadın oyuncu sonuçta, hep bu popüler kültür yüzünden..
0 /