mezarlık

bir de asansör mezarlık olayı vardır ki hepten evlere şenliktir. birisi gömüldükten bik iki sene mezar açılır, kemikler bir torbaya konur, yeni naaş defnedilir, ve kemik dolu torba da yeni ölünün ayak ucuna bırakılır.
asansör mezarlık kavramında her zaman öbür kemikler toplanmaz. yeni naaş öbürünün üstüne de gömülebilir.
potansiyel korku filmi mekanı. ayrıca gençken macera olsun diye gecenin bir vakti dallama arkadaşlarıyla kimse yokken mezarlığa gidip, hayalet gördüğünü sanıp, inanılmaz bir şekilde tırsıp donlarına işeyen, ölüye saygısı olmayan zavallı bünyeler de şu an aramızda yazar olarak dolaşmaktadır, yazıktır.
izmit dolaylarında bir durak ismi. yolculardan biri "mezarlıkta indir kaptan" deyince, ben de "ne oluyruz lan" demiştim. meğer mezarlık yanı aynı zamanda durk imiş. adam harbiden de mezarlığın yanında indi ve karanlık ortamın içinde esrarengiz bir şekilde kayboldu.evet.
insana her daim hüzün veren tekrar tekrar hayatını,anını sorgulatandır..

kucuk kucuk çocuk mezarları gördüğünüzde isyan ettiren,hiç bir ölüyü yakı$tıramadığınız,kimi mezarlıklar iyi bakılmaktan türlü çiçekler verirken orada bir kö$ede unutulanlara üzünülen,gece gidildiğinde korkutan,çoğu zaman adaletsiz ama aslında tek gerçek huzurun bulunduğu yerlerdir..
şehirlerde kalan yeşil alanlara verilen isimdir,her yer bina bi mezarlıklar kaldı oksijen kaynağı,sanki rahmetlilerin bizden fazla ihtiyacı var
şehrin,kızlara entelim havasını vermeye çalışan zirzoplarının üçbuçuk atarak bira içtikleri, korkunç, ürkütücü bir o kadarda zararsız mekanları...
+abi ordan gıtmeyelım mezarlık var orda
-nolcak olm ne korkuyon ölüden korkulur mu lan ?
+ne bileyim abi korkuyorum iste
-korkma olm ben varım yan.. ananıskkmm laaaann
+korkma abi ya kedi o kedi
-yok canım korkmadım da bız bu taraftan gıdelım bakkaldan sıgara alcam ben...
0 /