melih gökçek

surekli park, bahce yapan ama asla otobus almayarak her gun gec kalmama neden olan sahsiyet..
goruldugu yerde kacilmasi gereken zira her an bir kulaginizdan digerine bir koprulu kavsak ya da ust gecit yapmasi ihtimali yuksek ankara buyuk sehir belediye baskani. kimse sevmedigi halde 3.(yaziyla ucuncu) donem de baskanligi kimseye kaptirmamis ankarada kisa suredir var olan beni dumurlara sokmustur. kendisine pelus hayvanlardan yaptigi sesli hayvanat bahcesinde uzun sihhatli bos vakitler diliyorum. zira ben anlayamadim olur da bi pelus koala ya da penguen falan anlarsa gelir bana da anlatir ben de zevkle dinlerim.
ankarayi yaptigi koprulu kavsaklarla kostebek yuvasina cevirmis ve bunu yaparken de trafigin icine edip,milleti i$e gidis ve donuz zamanlarinda cinnete suruklemis kisidir.
kendisi kanal a’da canli yayinda iken genelevden arayan bir seyirci baglanmak istemis, "tabii baglansin o da bizim bir vatandasimiz" diyerek delikanlilik gosteren melih gokcek su konusmaya maruz kalmistir;
"melih bey, 18 tane koprulu kavsak yapmissiniz, su kadar kopru, bu kadar alt gecit yapmissiniz. ankara’nin ihtiyaci olan da buydu, cok tesekkur ederiz. biz burada 10 tane orospuyuz, oturduk, dusunduk, 10 orospu biraraya gelsek sizin gibi bir orospu cocugu doguramayiz".

bu olay gercektir.

(bkz:i melih gokcek)
beleddiye secimlerini emin colasandan kazandigi paralarla top,balon dagitarak kazanan pek bi boktan anlamayan sahis.
hayati emin colasan’dan ayar yemekle gecmis yolsuzluk abidesi..o kavsaklar ve ust gecitler heralde ankaranin iyilesmesi icin yapiliyor diye milletin kandigini dusunuyor ama herkes biliyor ki pek cok yakinini o sayede zengin etmistir..
her yere park bahçe ve havuz yaptırarak iklim değiştirmeyi başaran ilk insan. artık nemli terleten bi şehir olmuş olm ankara
kendimi bildim bileli ankara büyüksehir belediye baskani olmasina ragmen ego’nun 320 milyon dolarlik borcunun 50 milyon dolarlik kismini allem edip kullem edip baglamis kisidir.
e be adam sormazlar mi sana kac dönemdir baskansin temizleyemedin mi? faizlerin binmesine nasil izin verdin? bu adamin ankara’dan hala nasil belediye baskani secildigine sasmaktayim.

ntv’nin websayfasindan alintilanmis haberin önemli noktalari asagidaki gibidir:

"borcun 70 milyon dolarlık bölümünün murat karayalçın’ın başkanlığı döneminden kaldığını belirten gökçek, 50 milyon ytl’lik borcun da botaş’ın onayıyla yapılan ikinci doğalgaz teslim noktasından kaynaklandığını söyledi."

- gökçek, “ego’nun borcu bizim hesaplarımızda 320 milyon dolardır. bu borcun 112 milyon dolarlık yani türk parasıyla söyleyecek olursak 163 milyon ytl’lik şu anda davalıktır. bu düşüldüğünde borcumuz 304 milyon ytl eder”

cözüm olarakta sunu önermekteymis:
"gökçek, botaş’la yapılan görüşmelerde borcun ödeme şekli için mutabakata varıldığını da belirterek, borçlar karşılığında botaş’a arsa verileceğini kaydetti."

http://www.ntv.com.tr/news/389804.asp

iyi vallahi borclan borclan, sonra da halkin hakki olan mallari dagit.
karayalçın döneminin kapanmasının üzerinden 14 yıl geçmesine ragmen ne zaman belediyenin borcu var denilse,karayalçın döneminden kalma o borç diyen şahsiyet.belediye otobüsü şöförüyle konuşunca belediye otobüslerinde çalışan şöförlerin melih gökçekin oğlunun şirketinin çalışanları oluduğunu ögrendiğim,üstüne şöförlerin magaşlarını 1,5 milyar gösterip şöförlere 600 milyon verdiğini ögrenince hiç mi hiç şok olmadığım,artık bu işleri çekinmeden saklamadan yapacak kadar yüz sahibi olmayan ,herşeyin sonundada zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkan insandır kendisi.laf ebeliğinde bir numaradır.ayrıca görüşüme göre rte den sonra akp genel başkanı adayımdır.tahminimce ülkeyi başbakan olmadan rahat bırakmayacaktır.kendisine bakar bakar neyzen tevfik in bir şiirini hatırlarım. (bkz:#159353)
ankara büyükşehir belediye başkanı melih gökçek hakkında, dikmen vadisi 4 ve 5. etap sakinlerini tehdit ve hakaret etmek iddiasıyla ankara cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.
avukat ender büyükçulha, vadi sakinleri adına başsavcılığa, gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. suç duyurusuna ilişkin dilekçede, melih gökçek’in 18 ocak 2007’de bir televizyon programında sarf ettiği sözlerin, “hakaret, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, iftira, suç uydurma" niteliğinde olduğu belirtilerek, kamu davası açılması istendi. gökçek’in televizyon programındaki şu sözleri suç duyurusuna konu edildi:
“dikmen 4.ve 5.etaplarındaki sıkıntılarımızın sebebi ise burada bir grup arkadaşlarımızın tamamen ideolojik anlayış içerisinde bulunuyor olmalarıdır. bunların gayesi orada olay çıkarmaktır. vatandaşı çok ciddi bir şekilde kışkırtıyorlar. yıkımlar başlayınca, olay çıkartacaklar. bunun hazırlığını yapıyorlar. halka yanlış ve onları provake edecek bilgiler veriyorlar. yani örgüt lideri gibi konuşuyor. vatandaşlar lütfen bir takım porovakatörlerin tahriklerine kapılmasınlar. vatandaşların bir kısmıyla anlaşıp, diğer kısmıyla da anlaşmak üzereyken, kalan kısım örgütlü bir grup tarafından ‘imza atmayın’ denilerek kışkırtıldı. orada barınma büroları falan kuruldu. onlar vasıtasıyla, halk galeyana getirilmeye çalışıldı. vatandaşlar lütfen bir takım provakatörlerin tahriklerine kapılmasınlar. ben bu vatandaşlarımızı pazartesi gününe kadar anlaşmaya davet ediyorum. anlaşmazlarsa, biz vadi’deki bütün gecekonduları yıkacağız, bu konuda en ufak taviz verileceğini kimse düşünmesin. çünkü hiçbir kanuni hakları yok."
marifetmiş gibi ankara’da suların kesileceği haberini otobüs duraklarına koydurttuğu bilboardlardaki pis pis sırıtan suratıyla vermiş rantiyeci.
ankara’nın su sıkıntısı sanki birden ortaya çıkmış gibi,şimdi koca başkentin sularının kesilecek olması bir çözümmüş gibi sunuluyor. bir kaç ay önce yaptığı basın toplantısında, ankara’nın su sıkıntısı ile ilgili " bu konuyu internetten araştırdım, google’a baktım (bkz:araştırma böyle olur). ankara’nın su sıkıntısını ancak kızılırmak’tan su getirerek çözebiliriz." diyerek, belediyede işlerin nasıl yürüdüğünü anlamamıza yardımcı olmuştur.
bir başka projesi de, havalimanı yoluna çift taraflı olarak bin tane yeniçeri heykeli dikme projesidir.ve bu yeniçeriler allah allah diye ses verecek biçimde yapılacakmış.
ostim’deki dükkanların bir çoğu akrabalarına aittir.
aşti’deki taksileri iş yapmıyorken ucuza kapatmış, daha sonra firmaların şehiriçi servislerini kaldırtarak, herkesi taksiye binmeye mecbur etmiştir. üstüne üstlük utanmadan "servislerin kalkmasıyla belediyenin hiç bir ilgisi yoktur, servisler aşti esnafının isteği üzerine kaldırılmıştır" şeklinde pankart astırmıştır aşti’ye.(bkz:salağa yatmak).
iğrenç bir adamdır kısacası.
ankaradaki su sıkıntısına mükemmel bir çözüm bulmuş dahi lider. liderliğin ne demek olduğunu bize anlatan ulu varlık.

şimdi efendim bu ulu insana göre ankaradaki su sıkıntısını çözmek için ankaralılar tatile çıksınmış, aile ziyaretlerine gitsinmiş. böylece su tüketimi düşermiş. ayrıca belediye çalışanlarını da zorunlu izine gönderecekmiş. yahu sen ne ulu insanmışsın da biz bilememişiz kıymetini be melih. pardon abi, özür dileriz.
yine mükemmel bir liderlik örneği göstermiş büyük türk düşünürüdür. ankaradaki su kesintisinin kaynağını mükemmel bir şekilde çarptırarak şimşekleri kendi üzerinden başka yöne yöneltmiştir. "bu su kesintisi allah’ın takdiridir, allah istese hemen sular dolar" şeklinde mükemmel bir özlü söz etmiştir. bu son mükemmel çıkışlarından sonra herkesi ankara’ya davet ediyorum. gelin ikametlerinizi ankara’ya aldırın. bu mükemmel adama belediye başkanlığı seçimlerinde oy verme şerefinden mahrum kalmayın. yahu gözyaşları içerisinde yazdım bu entryi allah sizi inandırsın. o derece duygulandım.
akp gibi herşeyi kısa vadeli dalavere şeklinde halletmeye çalışan kişi. bir tanesi de ibb’nin başında bulunmaktadir efendim. koskoca iki şehri susuzluğa mahkum edecek kadar öngörülü insanlar olarak tarihe geçeceklerdir. seçimden sonra su kesintilerinin başlaması ise şahane olacaktır. eee, bu adamlara oy verenlere herşey müstehaktır. ne yazık ki o grubun dıiında olanlardan birisi olarak bunun eziyetini bizlerde çekeceğizdir. aferin!
enteresan bir insan.türkiyenin başkentini 10 yıl yönetip susuz bırakabilmiş kişi. ama eminim bir sonra ki seçimde oyunu artırmayı başarır
0 /