mehmet aydın

türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
mehmet aydin izmir
mehmet aydın, 20 mart 1943’de elazığ göl köyünde doğdu. babasının adı osman, annesinin adı gülüş’tür. öğretim üyesi; ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi’ni bitirdi. doktorasını iskoçya edinburgh üniversitesi edebiyat fakültesi felsefe dalında tamamladı. değişik üniversitelerde öğretim üyesi olarak çalıştı. 1978’de doçent, 1984’te profesör oldu. dokuz eylül üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi ve ilahiyat fakültesi dekanlığı görevinde bulundu. uzun yıllar üniversite bünyesinde çeşitli kurullarda görev aldı. yayınlanmış 10 kitabı bulunmaktadır. 22. dönem izmir milletvekili. 58 ve 59. hükümetlerde devlet bakanı olarak görev yaptı. 60. hükümet’te yeniden devlet bakanı oldu. çok iyi düzeyde ingilizce, fransızca ve arapça bilen aydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

söylediğine göre çok güvendiği kişiler tarafından sırtından vurulmuştur. yaşattığı mağduriyeti giderme adına uruguayda elinden geleni yapacakmış...

vurduğun gol olsun tosun paşam. uruguay artık deplasman değil.
uruguay'dan iadesi icin gerekli evraklar hazirlanmis. turkiye'nin uruguay'da buyukelciligi olmadigindan sebeple evraklar arjantin'e yollanmis.