mehmet ali alabora

enterasan sac stili oldugundan dolayi joleyi kovayla aldigini dusundugum insan,ancak bir de sosyal yonu vardir bu abimizin,protestolarda,dayanisma gecelerinde,yardim derneklerinde bolca bulunur kendileri o yonunu takdir eder ve severim.
o saçlar ile tam bankacı kılığına girebilmiştir. yoksa kirli sakal - uzun jöleli saçlar ile hiç olmazdı o reklam.
yakışıklı adam vallah. kıvanç tatlıtuğ imiş bilmem ne imiş hepsi hikaye... ses tonu ayrı bir etkileyici zaten. ifrat-tefrit dengesini ayarlayamayıp beğenide ifrata kaçmak sakattır. arada bir gönlüm kayıyor gibi oluyor ama yok.. hı ı. düzeliyor sonra.
mi minör adlı oyunu ile yeni şafak gazetesinin hedefi haline gelen hatta oyunun ‘‘gezi parkı provası’’ olduğu iddia edilen, sonra attığı mesele sadece ağaç meselesi değil twitinin ardından ölüm tehditleri aldığını belirtmiş, devletten koruma istemiş oyuncu kişilik. kendisini pek sevdiğim söylenemez, hatta eylem muhabbetinde çok adı şakalrla , komiklikliklerle geçmiştir ama yahu bunca insanı da o mu örgütleyecek diye de düşündüğüm ama bu tavırlarla da kendisine haksızlık edildiğini belirtmek istediğim kişi. hakkındaki konuşma şöyleydi;

- sanatçılarda destek vermiş.
-hee
- m. ali de orda mıydı?
-evet
- ahahahaha
- ahahahahaha


olaylardan sonra;

- bu cihangir tayfası da bi ilginçti.
- m. ali de orda mıydı?
- ahahahahahaha
- evet, adamlar arkadaşlar bir kahve içip düşünelim diyordu hala
- ee haklılar, düşünmek iyidir.
- ama polis saldırıyordu o sırada.
başbakanın 15 haziran 2013’de ankara’da yaptığı mitingde, ’mesele ağaç meselesi değil’ twitini hatırlatarak, bu ülkede hukuk varsa o sanatçı müsvettesinden hesabını soracağız dediği sanatçıdır.
taksim gezi parkı direnişi esnasinda ba$rollerdeydi kendisi. sirf bu sebeple de pek cok tehdit aldigini belirtmi$ti. nihayet kendisine koruma verildi.

kendisi jandarma bolgesinde ikamet ettigi icin koruma i$ini de jandarma ustlenmi$.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24516490.asp
taksim gezi parkı direnişi sirasinda atmi$ oldugu ’mesele sadece gezi parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? hadi gel’ $eklindeki tweet sebebi ile hakkinda "suç işlemeye alenen tahrik etme" sebebi ile iki ayri soru$turma acildi ancak her iki soru$turmada da savcilik tarafindan suc unsuru olu$madigi gerekcesi ile takipsizlik karari verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24697187.asp
ingiltere vatandasi olmaya yonelik bir talebi oldugu hatta ingiltere’den siginma talep ettigi yonunde kimi iddialar mevcuttu. twitter hesabindan tum bu iddiailari yalanladi.

https://twitter.com/memetalialabora/status/515563415604310016