kerim tekin

27 haziran 1998 tarihinde yanli$ hatirlamiyorsam bir konser donu$unde lanet bir trafik kazasi sonucu hayatini yitirmi$ muthi$ ses..kaza haberini aldigimda alanya`da tatilde bir barda iciyordum..ne alkolun etkisi kalmi$ti ne de etrafimdaki insanlarin onemi.o derece severdim kendisini ve o derece onemliydi benim icin.bahcelievler`de bir cafede bir kac satir muhabbetimiz olmu$ ve o vesile ile ne derece kibar ve ne derece efendi bir insan olduguna kendi gozlerimle $ahit olmu$tum..bakalim bu lanet olasica trafik canavari daha kac onemli insani aramizda boyle erkenden alacak.
"pencereyi ac perdeyi aralara girecegim ruyalarina.."gibi insani yormayan hareketli bir sarkisi olan ve kara gozlum diyede cok saglam bir sarkisi daha olan rahmetli sarkici..
genc yasta kaybettigimiz,hayatta olsaydi cok basarili islere imzasini atacagindan emin oldugum super bir yorumcu..
ben bu adami o kadar cok severim ki. canim ya o kadar erken ayrildi ki aramizdan. o kadar yapacak isi vardi ki. kisacik omrune ve muzik yasantisina inailmaz saheserler sigdirmayi basarmistir. konser sonrasi yaptigi trafik kazasiya hayata veda etmistir ve tum turkiyeyi yasa bogmustur. ayrica karbeyaz gibi bi sarkiyi bu kadar genc bir sarkicinin yorumlamasi sanki biraz....

(bkz: haykirsam dunyaya)
(bkz: karbeyaz)
1998 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğinin ertesi günü, gazetelerde 3.sayfada küçücük bir haberi çıkan şarkıcı.
bugün barış akarsu’nun yaptığı kaza ile aklıma gelmiş rağmetli şarkıcı. o öldükten 3-4 gün sonra kaza yaptığı sandıklı’dan geçtim ve yol olduğu gibi "mıcır" denilen küçük taşlarla doluydu ve hala daha uyarı levhası konulmamıştı yola. pek üzerine gidilmedi olayın. karayolları zor durumlara düşebilirdi.
daha yapabilecek çoook başarılı ve güzel işler olmasına rahmen sevenlerini geçiridği trafik kazasında hayatını kaybederek yasa boğan 28 yaşında hayata gözlerini yummuş şarkıcı ve kendisiyle kan bağımız vardır.mekanın cennet olsun kerim tekin.
barış manço nun adam olacak çocuk programına katılmıştı ve cici baba şarkısını ilk defa o zaman dinlemiştim.özlenen şarkıcılardan.
kerim tekin, 1975 yılında erzincan’da dünyaya geldi. küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı. ortaöğrenimi sırasında şan dersleri aldı ve gitar çalmayı öğrendi. lise yıllarında profesyonel müzik hayatına atıldı ve onyedi yaşında gece kulüplerinde çalışmaya başladı.

1994 yılında s müzik’le anlaşarak profesyonel bir ekiple ilk albümünün hazırlıklarına başladı. “kara gözlüm” adını taşıyan ilk albümü 1995 yılında müzik marketlerde yerini aldı. prodüktörlüğünü halis bütünley’in yaptığı albümde on şarkı yer aldı. müzikseverlerin kerim tekin’le tanışması ise söz ve müziği kenan-ozan doğulu kardeşlere ait olan “cici baba”yla oldu. albümde pop müzik piyasasının seçkin isimleri biraya geldi. bir çok şarkı ozan-kenan doğulu, garo mafyan ve zeynep talu kurşuncu imzasını taşırken ilhan şeşen, yusuf bütünley, saro secikyan ve fabio taşel’de söz ve müzikleriyle katıldı albüme. “kara gözlüm” gibi romantik şarkılarla dikkatleri çeken kerim tekin, hoş görünümü, sempatikliğiyle özellikle gençler tarafından kısa zamanda tanındı ve sevildi.

“kara gözlüm”le birlikte sahne çalışmaları hızlanan kerim tekin, “haykırsam dünyaya” adını verdiği ikinci albümünü 1997 yılında çıkardı. geçen iki yılın ardından kısa saçlı ve çocuksu kerim tekin gitmiş, yerini uzun saçlarıyla olgun ve daha yakışıklı yeni kerim tekin almıştı. onbir parçanın yer aldığı albümün prodüktörlüğünü yine halis bütünley yaptı. söz ve müziğini tayfun ve beste duygulu’nun yazdığı “kar beyaz” albümden çıkan ilk hit ve video klip çalışması oldu. şehrazat, fedon, yusuf bütünley, ozan doğulu, zeynep türkeş, volga tamöz, feyyaz kuruş, kenan doğulu ve iskender paydaş gibi isimlerin biraraya geldiği albüm, müzikalitesiyle tam puan aldı.

kerim tekin, 28 haziran 1998 tarihinde aramızdan ayrıldı. ölüm, onu bir festivalde verdiği konserin ardından istanbul’a dönerken afyon yakınlarında geçirdiği zincirleme trafik kazasında yakaladı. türk pop müziği, henüz yirmiüç yaşında ki pırıl pırıl, genç bir neferini böyle elim bir kazada yitirdi.

seni hiç bir zaman unutmayacağız sen herzaman kalbimizdesin nur içinde yat...

http://kerim-tekin.com/portal/biyografi.html