kaybolan kediyi bulma rehberi

deli ruhlu patili dostlarımızın öyle yada boyle bir gün gerek keşif gerek aşk için bizi terk etme ihtimali var. bu yazıyı okuyorsanız ve kediniz kayıpsa çok üzgünsünüz biliyorum ama yazdıklarımı iyi okuyun.

1) sokağınızdaki ve tüm civardaki esnafla konuşun. o gün yolda bir kediye araba çarpmışmı sorun. patili dostumuzu hayatta olduğuna emin olun.

2) eğer hicbir kaza haberi almadıysanız mutlu olun. kediniz hayatta. ağlamayı bırakın, serin kanlı olun.

3) kaybolan kediler eve döner. bir şekilde gercekten döner ama bunun çoğu sahibinin çabasıyla olur. bir kaç gün tüm enerjinizi kedinizi bulmaya harcayın pişman olmazsınız. sitenizin çevresi, üst sokak, alt sokak, yan sokak demeden her yeri karış karış arayın. kedinize sakin sakin seslenin. bu arama işini kaybolduğunu farkettiğiniz an başlatın.

4) instagramda hayvansever sayfalar var. kayıp ilanı paylaşın. iletişimleri çok kuvvetli. her sayfa birbirinden repost ediyor boylelikle cok geniş kitleye ulaşırsınız.

5) kedinizin net fotoğrafıyla el ilanı bastırın ve tüm civar sokaklari donatın.

6) esnafla yine konuşun. esnaf önemli. köşesinin sokağının kedilerini dahi ezbere biliyorlar adamlar. farklı bir kedi gelmişse onun sokağında takılmışsa mutlaka haberiniz olur.

7) kedinizin kullanılmış kumunu yakınınızdaki tüm sokaklardan azar azar serpe serpe kapınızın önüne kadar serpin. bu şekilde kokusuna gelip bölgesini hatırlar.

bütün bunları yaptıysanız oturup beklemekten başka çaresi yok. ara ara inip kapınızın önünü kontrol edin. bir şekilde ilanlardan, esnaftan, instagramdan geri dönüş alırsınız. o da olmazsa kumunun kokusuna gelir. canı isteyince gelir ama gelir. benimki beş gün sonra apartman kapısında viyaklıyordu. ümidi kesmiştim gelmez artık diyordum. on gün sonra gelen kedi de duydum, bir ay sonra gelen de, 3 ay sonra gelende. yeterki başına birşey gelmesin.
evde oturup misir patlatip dizi izleyin. o nasil olsa tipis tipis donecek geriye. hangi akilli beles mamayi beles sicacik yuvayi ve karsiliksiz sevgiyi birakip tuyer. illa donecek, dizilerden geri kalmayin bari.