kahve falı bakma siteleri

Kahve falı Türk kahvesi kültürüne özgü bir fal türüdür. Sizlere ücretsiz olarak online sanal kahve falı baktırabileceğiniz fal sitelerini tanıtmak istiyoruz. Fincan içinde bulunan şekiller kahve falına bakılmasına imkan verir. Fala bakan kişi öncelikle kişinin fincanına ardından da fincanının tabağına bakmaktadır. Fincan kişinin hayatını, tabak ise ailesini simgeler. Fal içerisinde yer almakta olan birçok kahve falı simgesi kişiden kişiye farklı şekilde yorumlanabilir nitelikte olduğu için kahve falı net bilgiler veren bir fal türü değildir.


Siz de kahve fincanınızda birçok farklı şekil görebilir ve bu şekillerin anlamlarını istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz.
Kahve falı, içilen Türk kahvesinin ardından fincanda kalan telveler ile bakılır. Falcı fincanda kalan telveleri çeşitli şekillere benzetir ve bu şekiller üzerinden yorumlar yapar. Falcının yaptığı yorumlar ile bilgi edinildiği düşünülür.


Fal bakmak için genel anlamda belirgin olan şekilleri seçebilmek ve bu şekillerin anlamlarına vakıf olmak gereklidir, bakılan kahve falı yorumlayana göre değişiklik gösterir. Aynı fincandaki fala bir kişi bakar ve onun yaptığı yorum geçerli kabul edilir aynı fincana bakıp aynı şekil üzerinde yorum yapan ikinci kişinin dediklerinin bir önemi yoktur.


Kahve falı yorumlamaya dayalı olduğu içinde bakan kişinin ruh hali ve düşünce yapısına göre değişiklikler gösterir. Falcı yeterince odaklanamadığını düşünüyorsa kahve falı bakmaz ve bu bakılamayan falların kötü olaylara işaret ettiği düşünülür. Kahve falı sadece bilgi almak amaçlı değil bir olayın sonucunu öğrenmek için sorulan sorunun cevabını aramak amacıyla da kapatılmaktadır.