kadir inanır

bir suredir hdp’den aday olacagi konusuluyordu. demirtas kendisi ile gorustuklerini dogruladi ama saglik sikintilari sebebi ile boyle bir seyi kabul etmemis.
taksim gezi parkı direni$i ile alakali $oyle bir aciklama yapmi$ kendisi;

"son bir haftadır taksim gezi parkı’nda başlayıp tüm türkiye’ye yayılan toplumsal hareketlilik bizi zorunlu bir gerçeklilikle bir kez daha yüzleştirmiştir. o da bu ülkenin demokrasi ve özgürlüğe olan talebidir. eğer çağdaş, uygar ve laik bir ülke hayalini paylaşıyorsak, bu talebi anlamak, ciddiye almak saygı duymak gerekir. demokratik hak talebiyle hareket eden kitlelere yönelik alınacak tavır asla zor kullanmak olmamalıdır"

" kaldı ki özellikle çok uzun yıllara dayanan en temel sorunumuzun çözüm sürecine girmişken; bariş’dan yana umudumuz filizlenmeye yüz tutmuşken ,yaşanılan süreç, gösterilen çaba ve emekleri geriletmektedir. demokratik bir ülke olmanın ana kaynağı ; farklı inanç, düşünce, yaşam tarzına sahip insanlarla birlikte yaşayabilmek bu kültüre sahip olmaktır. barışın gerçek ve kalıcı olması tam da bu bilinçle mümkün olabilir. tüm bu gerçeklerle, siyasal iktidarı; halkın demokratik taleplerini olgunlukla karşılayıp ,sorununu bir an önce diyalog zemininde çözülmesi için harekete geçmeye çağırıyorum."
bugun radikal’de ezgi başaran’a bir roportaj vermi$, $uradan okunabilir;

http://tinyurl.com/c5q8pql

bir hayli cesur sozler, bir hayli cesur bir roportaj.

sanat filmlerinin sinemalarda gosterilmemesi, sanatin tamami ile ticarete odakli yapilmasi konusunda kendisine sonuna kadar katiliyorum. kürtler ve ya$adiklari sikintilar konusunda da kendisine katilmamak mumkun degil ancak diger yandan abdullah ocalan’a bu kadar paye vermesi, onu bir kurtulu$ sava$i onderiymi$cesine gostermeye cali$masi ho$ olmami$. abdullah ocalan’i neredeyse bir kahraman olarak gostereceksen madalyonun diger yuzune de bakacaksin. silah ve uyu$turucu kacakciligina da gondermeler yapacaksin. ulkenin dort bir yaninda katledilen sivil insanlari, gungoren’de patlayan bombayi, diyarbakir’da taranan sivil araci, gaziantep’te yine patlatilan bombayi, karakollara yapilan kalle$ saldirilari da gundeme ta$iyacaksin.

abdullah ocalan’i tum ulke olarak yeni yeni tanimaya ba$liyoruz buyurmu$, degil o oyle. bedeninden 3 mermi cikartilan 3 aylik bebegin annesine babasina sor hala hayattalarsa. biz tanidik tanimamiz gerektigi kadar abdullah ocalan’i, kimsenin verecegi derse ihtiyacimiz yok.

pkk’yi kürtlerle bir tutmu$. elindeki veri de pkk’nin kürt partisi olmasi.

pkk parti degil bir teror orgutudur oncelikle. isminde parti olan her orgut parti olsaydi ohoo. pkk ile kürt vatanda$i ayirt etmeksizin vermi$ roportajini, yanli$a du$mu$ bence. duzeltmeli bu hatasini.
dun akciger kanseri te$hisi kondugu soylenmi$ti medyada, meger bulunan tumor kotu huylu degilmi$, dolayisi ile bir risk ta$imiyormu$. onumuzdeki hafta bir operasyonla alinacakmi$.
gençlik hallerinden hiç hazzetmediğim,ancak yaşlandıkça,saçlarına kır düştükçe dikkat çeken ,karizmatik,babacan ve sevgi dolu görünüşüyle iyiden iyiye hayranı olduğum aktördür kendileri.
bir de sanki,gelmiş geçmiş hiç bir aktör onun kadar güzel bakamıyor aşk temalı sahnelerde.
kanser hastaligi sebebi ile gecen hafta biyopsi yapilmi$ kendisine;

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/20014847.asp
0 /