kadınların en önemli özelliğinin güzellik olması

kimse kimseyi kandırmasın, bir kadın hayatta güzel olduğu kadar vardır.
bitirdiği okul,okuduğu kitap,konuştuğu dil falan her zaman ikinci üçüncü plandadır.
her zaman ilk yargılanacağı şey güzelliktir.
şimdi angela merkel ile falan gelme. toplumun %99'unu genelliyorum.

örnek vermek gerekirse,
-osman evlenmiş..
ilk gelecek soru hem kadın hem erkek tarafından aynıdır.
- gelin güzel mi?

şimdi burada kimsenin ilk sorusu gelinin okuduğu okul,kültürü vs olmadı
gerek erkekler gerek kadınlar bir kadından bahsederken veya onu değerlendirirken istisnasız bir şekilde güzel olup olmadığı yorumuyla giriş yaparlar.

sosyolojik olarak yorumlarsak ; şimdi homo erectus'lardan da geriye alabilirim ama almayacağım bir 10.000 yıl geriden alayım. avcı toplayıcı milletken erkekler geyik avlayıp evine et getiren konumdayken çocuklarının anası olması için en sağlıklı en dolgun memeli (süt veren), en dik kalçalı (hızlı hoşan) kadınla evlenmek isterdi. bu şekilde kabilenin eve en iyi et getirenleri en güzel kadınlarla evlenirdi. bu silsile şu anda da var, çok para kazanan erkek en taş hatunla evlenmek istiyor. (Mark Zuckerberg hariç)
Bu nedenle de kadınlar paraya ve güce ulaşmak için ilk öncelik olarak güzel olmak zorundalar.
Kadınları başarılı olmak için önce güzel olmaya zorlayan bu ataerkil toplum ne olacak ? Kadınları bir erkeğin beğenisi olmasa bir hiç olabileceği yanılgısına düşürmek ne kadar doğru ? Ben çirkinim o sebepten benden bir bok olmaz öyle mi? Sizlerin güzel olsun kadın diye naralar attığınız bu ülkenin sokaklarında bu kadınlara tecavüz ediliyor, kadının en en önemli özelliği güzel olmasıdır dediğiniz yerde 15 yaşında çocuklar kadın sıfatını kazanıyor. Eğer kadınlar hakkında biraz kafa yoracaksanız lütfen bu dış görünüşü olmasın çünkü dış görünümümüzden çok daha önem verdiğimiz karakterimiz var. he bu arada bir kadının en önemli özelliği insan olmasıdır.
karaktermiş.. tüm dünyanın nasıl işlediğini herkes biliyor.
burada gelip 10 sayfa insan hakları dersi de verilir,herkesten alkış da alınır ancak bu insanların özündeki vahşiliği değiştirmez.
insanlar önce kadında güzelliğe bakar, daha sonra karakter,eğitim vs gelir. doğa yasasıdır bu..
hayvansal iç güdüler 2 cümle ile değiştirilecek kadar basit değildir. sadece eğitim ve caydırıcı kurallar ile bir nevi bastırılabilir.
15 yaşında tecavüze uğrayanların, genç gelinlerin bu tespit ile alakası yoktur.