kaçak sigara

illegal yontemlerle uretilen ve satilan sigaralarin tumune verilen isim. dunya genelinde senede 600 milyar adet tuketiliyormu$ bu sigaralardan. buradan elde edilen gelirler hepten teror orgutlerine gidiyormu$ ustelik.
hepsi illegal yöntemlerle üretilmemektir. şayet amerikan bandrollü, gürcistan bandrollü ve başka ülkelerde satılan sigara çok içtim. kaçak sigara demek merdiven altı sigara demek değildir. vergisiz satılan her ürün kaçak olarak nitelendirilmektedir.
illegal olarak satılan, başka ülkelerde üretilen ve ülkemizde de "çorap 1 lira" yazan dükkanlarım hepsinden tedarik edebileceğiniz ucuz sigaralardır. bazıları betbattır ama bazıları da ucuz olmasıma rağmen güzeldir. (bkz:vicrory)
her sokak basinda satilan ne oldugu belli olmayandir. 2 kurus kar etmek icin bunu kullananlar ise 2 kurus etmezler.
bari tutun sar
askerdeyken millet otlanmasin diye parliament yerine aldigimiz cakmasi prestij marka sigara bu kategoriye girer. sabun kopugu iciyormus gibi bir his verir.
antakya da yaşadığım süre boyunca istisnasiz her büfede bunlardan var. bir de tekel demezsen direkt kaçak verirler.tadi da berbat böyle küllük yalamis gibi oluyosun.
yıllarca tekel (winston) içmiş biri olarak artık yeter dediğim mevzudur. 3 lira olduğu zamanlar pek sorun yoktu ancak zamanla 9 liraya dadanması bıktırdı. şimdi tadı aynı olmasa da gürcistan bandrollüsünü içiyorum ve herkese de tavsiye ediyorum.
bu kadar zam olmasina ragmen insanlar hala nasil iciyor sorusunun asil cevabi, cevremde maddi durumu iyi olmayip icenlerin cogu kacak sigara kullaniyor.
tiryaki büyüklerimizin vazgeçilmezi
toplu alımlarda (3 ve üzeri) ismine yakışır şekilde gazete kağıdına sarılarak ve poşete konularak sunulan tütün ürünü
bir zamanlar bir polisi bir tütüncüden bir paket kaçak sigara alırken görmüştüm, ee onlar da memur sonuçta
dunya ortalamasinda onlarin bile fiyatlari bile ulkemizde yuksektir. unutmadan soyliyim. kacak sigaralarin ozellikle deniz yolu ile tasinanlar cok pis ortamlardan gecerek geliyor haberiniz olsun. benden soylemesi
0 /